Hotel Aura **** Ohrid

ЛЕТО 2020

Превоз

Сопствен

Локација

Населба Св. Стефан
4 км од центар

Македонија

Охрид

Хотел „Аура“ e сместен на самиот брег на Охридското езеро, во непосредна близина на Охрид, со впечатлива глетка на езерската шир која плени. Поранешниот хотел „Бетон“, кој сега се ребрендира во хотел „Аура“ нуди можнот за креирање незаборавни спомени.

Во непосредна близина на градот, а сепак притаен меѓу Галичица и Охридското езеро, како да ги спојува планината и крајбрежјето, опкружен со сопствен парк од прекрасно зеленило и дрвја, чии сенки нудат мир и спокојство.

Со своите 74 модерно опремени соби и апартмани, со врвната услуга и специјалитети, со сопствената плажа со бар, летна тераса со магичен поглед , „Аура“ не остава ниеден гостин да си замине рамнодушен, крунисувајќи ја целата приказна со прекрасни сеќавања кои будат постојана желба за уште едно несекојдневно искуство покрај Охридското Езеро. СЕКОЈА СОБА ПОСЕДУВА: бања со туш кабина и фен, мини бар, интернет, дигитална телевизија, телефон. Ресторанот располага со богато мени и капацитет од 180 места, а прекрасната ресторанска тераса со поглед на езеро располага со 120 седишта.

СЛИКИ И УСЛОВИ

Цената вклучува

Одбраната услуга, интернет конекција, теретана

Барање за резервација

Можеби ќе Ви се допадне

ALEXIA – Nea Flogita, Solunska regija

KORALI – Stavros, Strimonikos

VASSO NEW – Sarti, Sithonia

MATINA – Leptokarija, Pieria

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright document.write(new Date().getFullYear()); Art of Travel