Alexandros Hotel **** - Perama, Corfu

ЛЕТО 2020

Услуга

All

Оддалеченост од плажа

200 m

Грција

Острови>Крф

ЦЕНИТЕ СЕ СО ВКАЛКУЛИРАНИ 15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.01.2020

Alexandros Hotel 4* се наоѓа во местото Перама, на 6 km од центарот на градот Крф. Сместен е на благо возвишение од каде се протега убав панорамски поглед на море и острово Понтикониси. Нуди удобни соби, ресторан и таверна, барови, базен со делот за децата, детско игралиште, интернет, паркинг, терен за кошарка и билијар со доплата, вечерни забави. Камчесто-карпеста плажа е на 200 м оддалеченост, а лежалките се со доплата.

 

 

Вкупно се 95 соби во понуда: Singles IV/SSV/SV (~), Doubles Promo, Doubles IV/SSV/SV (~25 m2), Family Rooms IV/SSV/SV (~25 m2), Family 3 Rooms (~45-50 m2). Собите се опремени со: клима, сателитска ТВ, мини фрижидер, фена /на барање, на рецепција/, телефон, сеф, бежичен интернет, балкон. 

 

*Има една соба прилагодена за лица со инвалидитет.

Хотелот го задржува правото на измена на цени без претходно известување!

ГАЛЕРИЈА / ИНФО

За валидна резервација е потребна уплата од мин. 50% од вкупната сума, во денарска противвредност по курс 1 еур=62 ден. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 30 дена пред поаѓање.Такса за престој се плаќа на лице место, при влез во хотелот, според категоризација на објектот.

Барање за резервација

Можеби ќе Ви се допадне

Residence Villas Hotel **** – Stalida

Mihalis 2 – Nei Pori, Pieria

Livadi Nafsika Hotel *** – Dassia, Corfu

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel