Akrathos Beach Hotel **** - Ouranoupoli, Athos

ЛЕТО 2023

Услуга

All inclusive

Оддалеченост од плажа

100 метри

Грција

Халкидики>Атос>Хотели

Early Booking Offer -15% for reservations made from 04/10/2023-30/04/2024 for stays 01/05/2024-15/10/2024

Offer -5% for reservations made from 15/02/2024-25/02/2024 for stays 13/05/2024-20/05/2024 & 30/05/2024-15/06/2024 & 15/09/2024-30/09/2024

*ЗА ПЛАЌАЊЕ СО КАРТИЧКА ПОПУСТОТ СЕ НАМАЛУВА ЗА 2%

Akrathos Beach hotel се наоѓа на третиот крак на Халкидики, Атос на само 1,8 км од Уранополи и границата со Св. Гора. Изграден е во стилот кој што асоцира на изглед на манастир, во преубаво опкружување и на околу 100 метри од плажа. Хотелот нуди 266 соби и суитови. Од останати содржини нуди: ресторан, таверна со локални специјалитети, бар покрај базенот, детски базен, спортски игралишта, мини маркет. Хотелот нуди трансфер до/од Уранополи, изнајмување на кајчињата, центар за нуркање, бар на плажа, бесплатен интернет на плажа, како и бесплатни лежалки и чадори на плажа и околу базенот.

ONLINE ПРЕБАРУВАЧ

070 399 359

070 279 395

Работно време: пон – пет /10:00 – 18:00 ч/

СЛИКИ И УСЛОВИ

курс 1 еур = 62 денари. 

Такса за престој се плаќа на лице место според категоризација на објектот.

Можеби ќе Ви се допадне

Hotel TRINITY RESIDENCE 4* – Bansko

DIANA PALACE **** – Argasi, Zakintos

Hotel SKOPELOS HOLIDAYS & SPA 5*, Skopelos

ATRIUM – Leptokarija, Pieria

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright document.write(new Date().getFullYear()); Art of Travel