ПЛАТАНИАС - ПИЛИОН

ЛЕТО 2024

ПЛАТАНИАС

 

Платаниас e мало, приморско село, сместено во јужниот дел на Пилион, 65 km југоисточно од Волос. Колоритно рибарско село, со пристаниште и мала марина, многубројни кафеани и кафетерии, продавници. Преубаво уредено мало место, познато по свежа риба и морски плодови, привлечно за туристите во текот на целата година.

Од плажата во Платаниас можете да уживате во величенственото изгрејсонце, но и во прекрасниот поглед на Скијатос. Најблиската плажа е Микро, долга плажа со изнимна убавина, во западниот дел на местото, на само 10 – 15 минути пеш. Пристапот е можен и од морската страна. Останати плажи се наоѓаат во источниот дел на местото: Вамвакија, Фтелија, Родакија, Кастри, Лепетус, Палиуракија, Вромонери, Влахорема, Теотокос, Лири и Муртиас. На западната страна се плажите Калоидис, Панајоти, Крифолимнионас и Хондри Амос.

РАЗГЛЕДАЈТЕ ЈА НАШАТА ПОНУДА

CHAROULA, Platanias, Pilion

Aparthotel Charoula се наоѓа во Платаниа, живописно место во јужниот дел на Пилион. Charoula e семеен бизнис, со кој што домаќините почнале да се занимаваат 1993 година. На своите гости им се достапни 24 часа. ..

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright document.write(new Date().getFullYear()); Art of Travel