ЛЕПТОКАРИЈА

ЛЕТО 2024

ЛЕПТОКАРИЈА

 

 

Лептокарија е лоцирана на најубавиот дел на брегот под планината Олимп, на стотина километри југозападно од Солун. Покрај широката и добро уредена песочно-камчеста плажа се наоѓа шеталиште, а самото место изобилува со разни продавници, маркети, дискотеки, кафетерии, апартмани, вили и хотели и се ова ја прави Лептокарија совршена за сите генерации. Поради добрата инфраструктура, пријатната клима и топлото море е една од најбараните дестинации во овој регион.

DIAS Lux – Leptokarija, Pieria

Dias Luxs се наоѓа во центарот на Лептокарија, на главната улица, на околу 30 метри од плажата, во близина на куќата Orfejas. Целосно е реновирана за сезоната 2018. Има двокреветни, трокреветни и ...

OLYMPUS – Leptokarija, Pieria

OLYMPUS House се наоѓа на главната улица, во централниот дел на Лептокарија, на околу 60 м од плажата. Овој поскромен објект располага со двокреветни со помошен кревет, трокреветни и ...

GRIGORIS – Leptokarija, Pieria

Grigoris е луксузен, новоизграден објект, кој се наоѓа во новиот дел на Лептокарија, на околу 120 метри од плажата. Првите гости ги прими во сезоната 2019 година. Новоизградениот објект има трокреветни и ...

NIKOS 2 – Leptokarija, Pieria

Nikos 2 се наоѓа на самата обала во Лептокарија. Од терасата, уз утринското кафе, ќе уживате во изгрејсонцето и шумот на брановите. Куќата поседува двокреветни и трокреветни студија. Сите сместувачки ...

CRYSTAL – Leptokarija, Pieria

Crystal Apartments се наоѓа на околу 80 метри од плажата. Во понуда се мезонети и апартмани од понов датум. Мезонетите се на вториот, а апартманите на првиот...

SOFIA – Leptokarija, Pieria

Sofia се наоѓа на околу 180 метри од плажата, во мирниот, нов дел на Лептокарија. Има потполно нови, убаво уредени трикреветни и четирикреветни апартмани, сместени на приземје, 1. и 2. кат. Сите ...

ORFEAS – Leptokarija, Pieria

Orfejas се наоѓа во централниот дел на Лептокарија, на главната улица, на околу 40 метри од плажата, во близина на куќата Диас Лукс. Целосно е реновирана за сезоната 2019. Има двокреветни, трокреветни ...

DIMITRA – Leptokarija, Pieria

Dimitra се наоѓа на околу 140 метри од плажата, на улицата на платаните во Лептокариа. Во понуда се двокреветни и трокреветни студија и четворокреветни апартмани....

ZISIS – Leptokarija, Pieria

ZISIS House се наоѓа во централниот дел на Лептокарија, во мирен дел, на околу 70 м од плажата и околу 100м од центарот, веднаш под хотелот Dafni plus. Располага со трикреветни ...

LAST MINUTE

*25.05.24

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

KATERINA GARDEN – Leptokarija, Pieria

KATERINA GARDEN House се наоѓа во централниот дел на Лептокарија, во мирен дел, на околу 70 м од плажата и околу 100м од центарот, веднаш спроти хотелот Dafni plus. Располага ...

LAST MINUTE

*25.05.24

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

KALIOPI – Leptokarija, Pieria

Kaliopi е сместена на сама плажа во Лептокарија. Објектот има неодамна реновирани двокреветни студија и четирикреветни апартмани, кои се наоѓаат на приземје и од терасата директно излегуваат ...

FILIPOS – Leptokarija, Pieria

Куќата е оддалечена од плажата 100 m. Filipos е потполно реновиран објект. Во понуда се двокреветни, трокреветни и четворокреветни студија, кои се наоѓаат на прв кат. Секоја сместувачка единица ...

SULA – Leptokarija, Pieria

SULA House се наоѓа во централниот дел на Лептокарија, во мирен дел, на околу 150 м од плажата и околу 100м од центарот (позади хотелот Dafni plus). Располага со трокреветни и ...

LAST MINUTE

*25.05.24

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

NIKOS – Leptokarija, Pieria

Nikos се наоѓа во центарот на Лептокарија, на околу 30 метри од плажата. Во непосредна близина има пекара, слаткара, ресторан и маркет. Има двокреветни, трокреветни и четирикреветни студија, ...

NIK POPI – Leptokarija, Pieria

Nik Popi се наоѓа на 30-ина метри од плажата, во близина на куќата Матина. Објектот во понуда има двокреветни и трокреветни студија, кои се наоѓаат на 1. и на 2. кат, двор со многу зеленило и сопствен ...

DIMITRIS – Leptokarija, Pieria

Dimitris се наоѓа во центрлниот дел на Лептокарија, на околу 10 метри од плажата. Новоизградениот објект има двокреветни и трокреветни студија, сместени на 1. и 2. кат. Сите сместувачки единици имаат ...

MAKRIS Lux – Leptokarija, Pieria

MAKRIS LUX – Куќата е на околу 150 метри оддалеченост од плажата и е една од најлуксузните од нашата понуда во Лептокарија. Објектот е модерен и убаво уреден. Во понуда се трокреветни и ...

MATINA – Leptokarija, Pieria

Matina се наоѓа во непосредна близина на центарот, на околу 50 метри од плажата. Има двокреветни, трокреветни и четирикреветни студија, сместени на приземје, на 1. и 2. кат. Сите сместувачки единици имаат...

ASTARTI – Leptokarija, Pieria

Astarti e новоизграден објект, кој се наоѓа во центрaлниот дел на Лептокарија, на околу 140 метри од плажата. Во рамките на комплексот, кој е еден од најубавите во Лептокарија има базен, мини парк и рецепција. ...

HARIKLIA – Leptokarija, Pieria

HARIKLIA - Куќата се наоѓа на само 30 m од плажа, во улица која директно излегува на плажа. Во понуда се трокреветни со три стандардни кревети и четворокреветни студија ...

LINDA – Leptokarija, Pieria

Linda Studios & Pool се наоѓаат во централниот дел на Лептокариа, во близина на Мацутис маркетот, на само 80 м оддалеченост од морето. Објектот е комплетно реновиран за сезоната 2019. Во понуда се ...

JORGOS – Leptokarija, Pieria

Jorgos се наоѓа во централниот, најубавиот дел на Лептокарија, на само 10-тина метри од плажата. Има двокреветни и трокреветни полуапартмани, со француски кревети (потесни) по грчки стандарди и одвоена (со врата) ...

YIALOS – Leptokarija, Pieria

YIALOS се новоизградени студија, лоцирани на прва линија покрај плажа и се наоѓаат на прв кат (две од нив со поглед на море, а две со поглед на Олимп, градина и куќите позади. Сите студија се трокреветни...

VASILIKI – Leptokarija, Pieria

Vasiliki се наоѓа во непосредна близина на брегот, на околу 15 метри од плажата во Лептокарија. Има двокреветни, трокреветни и четирикреветни студија, од кои поголемиот број има бочен поглед ...

MATINA NEW – Leptokarija, Pieria

На последниот кат на Matina се наоѓаат новоизградените (во 2017. година) студија и апартмани Matina New. Објектот е во непосредна близина на центарот, на околу 50 метри од плажата. Сите сместувачки ...

MATULA 1 – Leptokarija, Pieria

MATULA 1 се наоѓа во мирно опкружување во централниот дел на Лептокарија, на околу 100м од плажата, веднаш до хотелот Дафни Плус. Во понуда се 1/2, 1/3 и 1/4 студија на вториот кат. Сите ...

ESTIA – Leptokarija, Pieria

Estia се наоѓа на околу 70 метри од плажата, во мирниот, нов дел на Лептокарија. Има трикреветни и четирикреветни апартмани од понов датум, со кревети на расклопување во кујнскиот ...

KETI – Leptokarija, Pieria

KETI се наоѓа во непосредна близина на центарот на Лептокарија, на 30 m оддалеченост од плажата. Опкружена е со зеленило, цвеќе и дрвјата на платани. Поседува двор, какo и паркинг ...

ANDROMAHI – Leptokarija, Pieria

Andromahi се наоѓа во мирниот дел на Лептокарија, опкружена со зеленило, на 150 m оддалеченост од најширокиот дел на песочната плажа. Од центарот на е оддалечена 800 m. Куќата поседува двокреветни, трокреветни и ....

20%-30%

*26.04.24

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

DANAI – Leptokarija, Pieria

Danai се наоѓа на околу 70 метри од плажата. Објектот има рецепција и голем хол со гарнитури за одмор и седење. Во понуда има комфорни и убаво одржувани двокреветни, ...

ATRIUM – Leptokarija, Pieria

Хотелот од апартмански тип Atrium се наоѓа во мирниот, нов дел на Лептокарија, на околу 180 метри од плажата. Објектот има базен со лежалки, рецепција, голем хол со гарнитури за седење, лифт. ...

AHILION – Leptokarija, Pieria

Ahilion hotel, опкружен со 100 годишни платани, се наоѓа во најубавиот дел на Лептокарија, на околу 80-тина метри од плажата. Има убав двор, погоден за престој на семејства со деца. Има двокреветни, трокреветни и ...

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright document.write(new Date().getFullYear()); Art of Travel