Vincci Dar Midoun **** - Djerba, Tunis

ПРОЛЕТ - ЛЕТО - ЕСЕН 2023 / Џерба - Тунис - авио од Софија

УСЛУГА

All

Оддалеченост од плажа

На плажа

Тунис

Џерба>Хотели

ЏЕРБА – ТЕРМИНИ ОД 10. АПРИЛ ДО 23. ОКТОМВРИ 2023

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА ТЕРМИН 15.05-22.05.2023 – САМО 510 ЕУР ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН

Vincci Dar Midoun 4*

8 дена / 7 ноќевања

 

Vincci Dar Midoun 4* се наоѓа во туристичката област на градот Мидун, во близина на најдобрата песочна плажа на островот Џерба, опкружен со палми и зеленило. Хотелот е на помалку од 30 минути од меѓународниот аеродром Џерба-Зарзис, 15 минути од главниот град на Џерба, Хумт Соук и 5 минути од голф клубот Џерба. Vincci Dar Midoun 4* им нуди на своите гости: 2 надворешни базени, 1 детски базен, 1 внатрешен загреан базен со делот за деца, приватна песочна плажа, бесплатни чадори и лежалки на плажа и околу базените, спа центар (се доплата), 3 ресторани, 3 бара, амфитеатар со 400 седишта, 3 тениски игралишта, спортско игралиште, аеробик, мини клуб, пинг понг, пикадо, голф со 27 дупки 4 км. од хотелот (со доплата), казино и куглана (со доплата), центар за нуркање (со доплата), спортови на вода (со доплата), анимација, бесплатен Wi-Fi во заедничките простории, менувачница, услуга на перење, продавници, конференциска сала со 250 седишта, дозволени се домашни миленици до 5 кг. (во собите, но не и во заедничките простории).

Хотелот располага со вкупно 285 соби со површина од 34 m2, од кои 154 со поглед на градина, 110 со директен поглед на море и 21 со страничен поглед на море. Некои од нив се поврзуваат, погодни за семејства со деца. Секоја од собите има софа која може да се користи како трет кревет. Сите соби нудат: бања со туш кабина, клима уред, мини бар, телевизор, телефон, фен, сеф (со доплата).

Комплексот има три ресторани: главниот ресторан Централ има 250 внатрешни и 250 надворешни седишта на терасата. Појадок – 07:00-10:00 Ручек – 12:30-14:30 Вечера – 18:30-21:10 во зима и 19:00-21:30 во лето; A la carte ресторан со 80 седишта, кој нуди еден оброк бесплатно за еднонеделен престој – отворен од 20:00 до 22:00 часот; Ресторан Pêcheurs – со доплата. Ресторанот нуди 60 внатрешни и 60 надворешни седишта со поглед на главниот базен. На гостите им се достапни и три барови: Централен бар – отворен од 09:00 до 00:00 часот; бар покрај базен – отворен од 10:00 до 18:00 часот; Moorish Café – отворено од 15 до 23 часот. 

Спа центарот на хотелот е достапен со доплата. Работи од 09:00 до 19:00 часот и вклучува: 1 соба за релаксација, 2 простории за козметички третмани, 4 соби за масажа, 1 туш кабина, 1 кабина за топла бања, 1 сауна, 1 турска бања.

ЏЕРБА – 2023 ГОДИНА

Чартер програма од Софија

ТЕРМИНИ НА ПОАЃАЊЕ: 10.04.2023, 17.04.2023, 24.04.2023, 01.05.2023, 08.05.2023, 15.05.2023, 22.05.2023, 29.05.2023, 05.06.2023, 12.06.2023, 19.06.2023, 26.06.2023, 03.07.2023, 10.07.2023, 17.07.2023, 24.07.2023, 31.07.2023, 07.08.2023, 14.08.2023, 21.08.2023, 28.08.2023, 04.09.2023, 11.09.2023, 18.09.2023, 25.09.2023, 02.10.2023, 09.10.2023, 16.10.2023, 23.10.2023

 

Цените се движат (за резервација до 27.02.2023) од:

590 еур по лице во стандардна двокреветна соба со поглед на градина – услуга се вклучено

610 еур по лице во стандардна двокреветна соба со поглед на море – услуга се вклучено 

Максимум капацитет на собите е 3 возрасни + 1 бебе до неполни 2 год или 2 возрасни + 2 деца до неполни 12 год

 

Цената вклучува:

авио билет со вклучен чекиран багаж 20 кг и рачен багаж 5 кг и аеродромски такси

7 ноќевања на база се вклучено

трансфер аеродром-хотел-аеродром на дестинацијата

претставник на партнерската агенција на бугарски јазик

 

Цената не вклучува:

задолжителна доплата за таксата за гориво /разликата во цената/ 21 ден пред поаѓање

факултативни излети

СЛИКИ И УСЛОВИ

Цената вклучува:

Авионски билет Бугарија – Џерба – Бугарија, вклучувајќи аеродромски такси;
Трансфери аеродром – хотел – аеродром;
Чекиран багаж 20 кг. и рачен багаж до 5 kg 
7 ноќевања на база All Inclusive;
Медицинско осигурување со покриеност од 10.000 евра и помош од Евроинс, со покриен ризик од COVID-19;
Претставник на тур-оператор.

 

Цената не вклучува:

·     3 туниски динари по лице по ноќевање – плаќање на рецепција

·       Такса за гориво  – корекција 21 ден пред поаѓање – задолжителна доплата;

 

Ред на летање: (подлежи на промена) локално време

Превозник: European Air Charter

Софија – Џерба: / 08:15 – 08:45 ч.
Џерба – Софија: 09:45 – 14:20 часот.

 

Трансфер аеродром – хотел – аеродром: околу еден час  по правец со автобус.

 

Услови за резервација:

·       Депозит 30% со резервација;

·       Доплата 30 дена пред поаѓање;

Пенали за отказ:

·       30+ дена пред поаѓање 50 евра по лице;

·       30 – 22 дена пред поаѓање 30% пенали;

·       Под 21 ден 100% пенали.

 

ВАЖНО:

1.Минимален број пријавени лица за реализација на патувањето е 120. Во спротивно организаторот го задржува правото на отказ на програмата најдоцна 21 ден пред поаѓање.

2. Пасошот треба да е со важност мин. 6 месеци од денот на завршување на програмата.

 

ВАЖНО: За да влезете на територијата на Тунис, постојат следниве барања:
Обезбедување на сертификат за вакцинација по завршување на комплетен циклус на вакцинација (2 дози). Ве молиме направете 2 копии и НЕ го давајте оригиналот.
Валидност на вакцините:
За вакцини со две дози: не помалку од 7 дена по втората доза.
или
Негативен резултат од PCR тест за COVID-19, преведен на англиски и направен до 48 часа пред пристигнувањето во Тунис;
или
Негативен резултат од Антигенскиот тест за СОВИД – 19, преведен на англиски и направен до 24 часа пред пристигнувањето во Тунис;
Децата на возраст под 18 години се ОСЛОБОДНИ од горенаведените документи.

 

Екскурзиите се на бугарски јазик за минимум 25 лица.

Откријте ја Џерба 
Римски остатоци, главен град на островот и крокодили – оваа екскурзија би можела да се сумира со еден збор – Џерба. Ќе го посетите главниот град, Хумт Соук, „глиненото“ село Гуелала, сината птица Ла Гриба и ќе завршите во Џерба Експлоре – најголемата фарма за крокодили на целиот Медитеран. За време на патувањето, ќе уживате во античка архитектура и вкусен ручек (не се вклучени пијалоци). Сè започнува со фото-пауза на дрвен римски пат, низок камен мост од 1. век од нашата ера. Продолжуваме кон Гуелала да уживаме во познатиот центар за глина и керамика. Можност да ги купите познатите теракотни чинии и други сувенири во продавниците, како и да дознаете повеќе за берберскиот начин на живот. Следната станица е Гриба – најстарата синагога во Тунис. Откако се восхитувавме на стотиците украсни сини плочки и сводови, продолжуваме кон Humt Souk – главниот град на Џерба. Прошетајте низ лавиринтот на улиците и пазарите и потопете се во атмосферата. Се пролжува со ручек и посета на Djerba Explore Park – најголемата фарма за крокодили на целиот Медитеран со над 400 нилски крокодили…

Повеќе информации:

  • Цена 52 еур по лице /деца до 12 год 26 еур/

– цената вклучува посета и влезница во музејот Гуелала – еден од најинтересните музеи во цел Тунис.

 

Пиратско крстарење со островот Фламинго

Заминете од островот Џерба на крстарење по Медитеранот кон островот Фламинго на пиратски брод. Ќе имате доволно време и за пливање. Покрај тоа, вклучена е и вкусна храна. На реплика на пиратски брод, авантурата започнува во моментот кога ќе запловите. Седнете на палубата и гледајте шоу со сабја/нож или одете на риболов на крстарење до островот Фламинго. Посебни се погледите кои ве очекуваат: бела песок, сламени колиби и плитки сино-зелени води. Само оставете го бродот да се закотви и можете да правите што сакате – да пливате, да легнете на брегот или да пиете пијачка под сенка додека ве забавуваат локалните островски музичари. Ручек со вклучени безалкохолни пијалоци, по што ќе можете повторно да пливате пред враќањето. 

Повеќе информации:

Цена 29 еур по лице /деца до 12 год 14,5 еур/

– островот Фламинго не е друг/различен остров, туку посебно место на Џерба (ова е едно од имињата по кои островот е познат уште од античко време);

– патувањето од пристаништето е околу 1 час во еден правец;

– не е обезбедена опрема за нуркање – маска, нуркач или перки;

– алкохолните пијалоци се забранети.

 

Татуин – Шенини (Берберијци и Војна на ѕвездите)

Џерба-Римски мост – Солено Езеро до Зарзис – Песочна дина – Шенини – пазар Татуин – Ксоурс – Џерба

За време на оваа екскурзија ќе ја откриете пустината на Тунис од друга гледна точка, од гледна точка на Берберите. Ќе стапнете во Xours – древна тврдина на туниските Бербери, каде што нашле засолниште и спас за време на инвазијата на разни номадски племиња. Во денешно време е атракција за многу туристи. Во цената на екскурзијата е вклучен ручек без пијалоци.

Цена 55 еур по лице /деца до 12 год 27,5 еур/

Можеби ќе Ви се допадне

AVLI – Sarti, Sithonia

Hotel RILA **** – Borovets

MOVENPICK TALA BAY Resort ***** – Aqaba, Jordan

ARMONIADES – Sivota, Jonski Breg

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright document.write(new Date().getFullYear()); Art of Travel