Hotel Sileks **** Ohrid

ЛЕТО 2020

Превоз

Сопствен

Локација

Населба Св. Стефан
4 км од центар

Македонија

Охрид

Хотел Силекс се наоѓа во туристичкиот комплекс Св.Стефан, оддалечен 4км од центарот на Охрид, на регионалниот патен правец Охрид – Св.Наум и 10км од аеродромот Св.Апостол Павле.

Се простира на самиот брег на Охридското Езеро и се наоѓа помеѓу пространството на бистра сина езерска вода и зеленилото на боровата шума низ која поминува шумска уредена патека која Ве води до манастирот Св.Стефан на надморска висина од 720 м.

 

Од сместувачките капацитети, во понуда се еднокреветни и двокреветни соби и апартмани. Сите се опремени со ЛЦД ТВ, бежичен интернет, балкон, фен, мини бар, а апартманите и со спална и дневна соба и кујна. Хотелот има ресторан, аперитив бар и летна тераса, надворешен базен, теретана и 4 конференциски сали.

СЛИКИ И УСЛОВИ

Цената вклучува

Одбраната услуга, користење на надворешен базен,  интернет конекција, паркинг

Барање за резервација

Можеби ќе Ви се допадне

HYATT REGENCY AQABA AYLA Resort ***** – Aqaba, Jordan

JANIS – Sarti, Sithonia

JAZ BELVEDERE Resort 5* – Sharm el Sheikh

DIOSKURI – Neos Marmaras, Sithonia

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright document.write(new Date().getFullYear()); Art of Travel