Djerba Golf Resort & Spa **** - Djerba, Tunis

ЛЕТО - ЕСЕН 2022 / Џерба - Тунис - авио од Софија

УСЛУГА

UAll

Оддалеченост од плажа

На плажа

Тунис

Џерба>Хотели

Djerba Golf Resort and Spa 4*

8 дена / 7 ноќевања

 

Djerba Golf Resort & Spa 4* се наоѓа на самиот брег, 200 m од прекрасната плажа со бела песок Сиди Марез, 5 km од Midoun, 18 km од Khumt Souk и 25 km од аеродромот. Хотелот располага со вкупно 275 соби и апартмани од неколку категории: Premium, Superior, Family, Ambassador и Junior апартмани, достапни со поглед на море, базен или градина, сите опремени со: климатизација, бежичен интернет, ТВ со рамен екран, телефон, бања со туш/када, фен, минибар, сеф, балкон/тераса. Djerba Golf Resort & Spa 4* Hotel се наоѓа во градина од 14 хектари и на своите гости им нуди: 4 ресторани, 3 бара, кафе Мауро, бесплатен Wi-Fi во заедничките простории, приватен ноќен клуб, 2 базени, 1 внатрешен загреан базен, приватна плажа опремена со чадори, кревети за плажа, театар во сезона, 3 тениски игралишта, 1 терен за мини фудбал, јавање на коњи, мини клуб, 1200 m² најнова генерација Salus Golf Spa со сауна, вапориум амам, 11 соби за масажа, 3 пловечки кревети за козметички третмани, 1 конференциска сала за 400 луѓе, 2 сали за состаноци за 25 лица, фризерски салон, менувачница, продавници. All Inclusive – појадок на шведска маса, ручек и вечера, меѓу оброци, алкохолни и безалкохолни пијалоци – неограничено (според концептот на хотелот). Плажа: приватна, песочна, на 200 m од хотелот. Чадори и лежалки на плажа – бесплатно. Крпи за плажа – бесплатно.

ТЕРМИНИ

05.09., 12.09. и 19.09. 2022 – ЦЕНА ПО ЛИЦЕ 430 ЕУР

26.09.2022 – ЦЕНА ПО ЛИЦЕ 420 ЕУР

03.10., 10.10., 17.10. и 24.10.2022 – ЦЕНА ПО ЛИЦЕ 380 ЕУР

 

Цената вклучува:

-Авионски билет Бугарија – Џерба – Бугарија, вклучувајќи аеродромски такси;
– Трансфери аеродром – хотел – аеродром;
– Чекиран багаж 20 кг. и рачен багаж до 10 kg со димензии 55x40x23;
– 7 ноќевања на база Ultra All Inclusive;
– Медицинско осигурување со покриеност од 10.000 евра и помош од Евроинс, со покриен ризик од COVID-19;
– Претставник на тур-оператор.

СЛИКИ И УСЛОВИ

Цената вклучува:

Авионски билет Бугарија – Џерба – Бугарија, вклучувајќи аеродромски такси;
Трансфери аеродром – хотел – аеродром;
Чекиран багаж 20 кг. и рачен багаж до 10 kg со димензии 55x40x23;
7 ноќевања на база Ultra All Inclusive;
Медицинско осигурување со покриеност од 10.000 евра и помош од Евроинс, со покриен ризик од COVID-19;
Претставник на тур-оператор.

 

Цената не вклучува:

·       PCR тест или Антиген тест /вид на тест во зависност од моменталната состојба/

·      3 туниски динари по лице по ноќевање – плаќање на рецепција

·       Такса за гориво  – корекција 21 ден пред поаѓање – задолжителна доплата;

 

Ред на летање: (подлежи на промена) локално време

Превозник: European Air Charter

Софија – Џерба: / 08:15 – 08:45 ч.
Џерба – Софија: 09:45 – 14:20 часот.

 

Трансфер аеродром – хотел – аеродром: околу еден час  по правец со автобус.

 

Услови за резервација:

·       Депозит 30% со резервација;

·       Доплата 30 дена пред поаѓање;

Пенали за отказ:

·       До 24 часа по резервирање без пенали;

·       До 30 дена пред поаѓање 50 евра по лице;

·       До 21 ден пред поаѓање 30% пенали;

·       Под 21 ден 100% пенали.

 

ВАЖНО:

1.Минимален број пријавени лица за реализација на патувањето е 120. Во спротивно организаторот го задржува правото на отказ на програмата најдоцна 21 ден пред поаѓање.

2. Пасошот треба да е со важност мин. 6 месеци од денот на завршување на програмата.

 

ВАЖНО: За да влезете на територијата на Тунис, постојат следниве барања:
Обезбедување на сертификат за вакцинација по завршување на комплетен циклус на вакцинација (2 дози). Ве молиме направете 2 копии и НЕ го давајте оригиналот.
Валидност на вакцините:
За вакцини со две дози: не помалку од 7 дена по втората доза.
или
Негативен резултат од PCR тест за COVID-19, преведен на англиски и направен до 48 часа пред пристигнувањето во Тунис;
или
Негативен резултат од Антигенскиот тест за СОВИД – 19, преведен на англиски и направен до 24 часа пред пристигнувањето во Тунис;
Децата на возраст под 18 години се ОСЛОБОДНИ од горенаведените документи.

 

Екскурзиите се на бугарски јазик за минимум 25 лица.

Откријте ја Џерба 
Римски остатоци, главен град на островот и крокодили – оваа екскурзија би можела да се сумира со еден збор – Џерба. Ќе го посетите главниот град, Хумт Соук, „глиненото“ село Гуелала, сината птица Ла Гриба и ќе завршите во Џерба Експлоре – најголемата фарма за крокодили на целиот Медитеран. За време на патувањето, ќе уживате во античка архитектура и вкусен ручек (не се вклучени пијалоци). Сè започнува со фото-пауза на дрвен римски пат, низок камен мост од 1. век од нашата ера. Продолжуваме кон Гуелала да уживаме во познатиот центар за глина и керамика. Можност да ги купите познатите теракотни чинии и други сувенири во продавниците, како и да дознаете повеќе за берберскиот начин на живот. Следната станица е Гриба – најстарата синагога во Тунис. Откако се восхитувавме на стотиците украсни сини плочки и сводови, продолжуваме кон Humt Souk – главниот град на Џерба. Прошетајте низ лавиринтот на улиците и пазарите и потопете се во атмосферата. Се пролжува со ручек и посета на Djerba Explore Park – најголемата фарма за крокодили на целиот Медитеран со над 400 нилски крокодили…

Повеќе информации:

  • Цена 52 еур по лице /деца до 12 год 26 еур/

– цената вклучува посета и влезница во музејот Гуелала – еден од најинтересните музеи во цел Тунис.

 

Пиратско крстарење со островот Фламинго

Заминете од островот Џерба на крстарење по Медитеранот кон островот Фламинго на пиратски брод. Ќе имате доволно време и за пливање. Покрај тоа, вклучена е и вкусна храна. На реплика на пиратски брод, авантурата започнува во моментот кога ќе запловите. Седнете на палубата и гледајте шоу со сабја/нож или одете на риболов на крстарење до островот Фламинго. Посебни се погледите кои ве очекуваат: бела песок, сламени колиби и плитки сино-зелени води. Само оставете го бродот да се закотви и можете да правите што сакате – да пливате, да легнете на брегот или да пиете пијачка под сенка додека ве забавуваат локалните островски музичари. Ручек со вклучени безалкохолни пијалоци, по што ќе можете повторно да пливате пред враќањето. 

Повеќе информации:

Цена 29 еур по лице /деца до 12 год 14,5 еур/

– островот Фламинго не е друг/различен остров, туку посебно место на Џерба (ова е едно од имињата по кои островот е познат уште од античко време);

– патувањето од пристаништето е околу 1 час во еден правец;

– не е обезбедена опрема за нуркање – маска, нуркач или перки;

– алкохолните пијалоци се забранети.

 

Татуин – Шенини (Берберијци и Војна на ѕвездите)

Џерба-Римски мост – Солено Езеро до Зарзис – Песочна дина – Шенини – пазар Татуин – Ксоурс – Џерба

За време на оваа екскурзија ќе ја откриете пустината на Тунис од друга гледна точка, од гледна точка на Берберите. Ќе стапнете во Xours – древна тврдина на туниските Бербери, каде што нашле засолниште и спас за време на инвазијата на разни номадски племиња. Во денешно време е атракција за многу туристи. Во цената на екскурзијата е вклучен ручек без пијалоци.

Цена 55 еур по лице /деца до 12 год 27,5 еур/

 

Барање за резервација

Можеби ќе Ви се допадне

Dr SERHAN – Neos Marmaras, Sithonia

Hotel ATRIUM **** – Pefkohori, Kassandra

Hotel GOLDEN BEACH *** – Metamorfosi, Sithonia

KOSTAS – Sarti, Sithonia

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright Art of Travel