Alexandra House - Nikiti, Sithonia

ЛЕТО 2021

Превоз

Сопствен

Оддалеченост од плажа

130 метри

Грција

Халкидики>Ситонија>Никити

Се наоѓа во мирниот дел на Никити, на околу 150 м од плажата и почетокот на уреденото шеталиште. Има убав, простран двор со доста зеленило и туш, како и паркинг простор за своите гости, кој не е ограден и асфалтиран. Сите сместувачки единици имаат LCD/SAT TV, бесплатен WI-FI интернет, комплетно опремена кујна, клима уред, чие користење е вклучено во цената, убави пространи тераси.  Куќата се препорачува за семејства со деца – мирно место со доста содржини: Lidl маркет, мало пристаниште во местото и голем број убави плажи во околината. Најблиската плажа до куќата е песочна, нешто потесна и нагло се шири на околу 300 метри.

ГАЛЕРИЈА

Tаксата за престој во висина од 0,5 ЕУР на ден по сместувачка единица (студио/апартман/дуплекс) се плаќа на лице место (на денот на влез во објектот)!

За валидна резервација без попуст е потребна уплата од мин. 40% од вкупната сума, во денарска противвредност по курс 1 еур=62 ден. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 20 дена пред поаѓање.

Барање за резервација

Можеби ќе Ви се допадне

KATERINA – Edipsos – Evia

Hotel Tropical **** – Hanioti

Grand Blue Fafa Resort 5*– Golem, Drac

Evgenia – Nea Vrasna, Strimonikos

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel