Aleks - Ksamil

AЛБАНИЈА - ЛЕТО 2021

Превоз

Автобуски
Сопствен

Оддалеченост од плажа

50 м

Албанија

Ксамил

Ксaмил е место со прекрасни егзотични плажи и величенствено тиркизно море на ривиерата на јужна Албанија. Во Ксамил ќе уживате во одлична храна, долги сончеви денови, пливање и рибарење … и сето тоа за разумна цена, за разлика од другите познати туристички места. Островите се приказна за себе. Една од плажите е оддалечена нецели 100 метри од најблискиот остров, па до него може да стигнете со пливање. Островот нема плажа, има неколку лежалки на сплав, но задоволството да се исплива до островот е и повеќе од доволно. До подалечениот остров секојдневно пловат моторни чамци. Погледот вреди милиони, тивкиот ветер и мирното море кое ви дава спокојство е вистинско место за уживање и релаксација. Зајдисонцето пак, ќе ве остави без здив. Топлите портокалови зраци кои полека го најавуваат крајот на летото ќе ве остават без здив.

Куќата Алекс се наоѓа на само 50 метри од прекрасната плажа Bella Vista и на околу 150 метри од центарот на Ксамил. Располага со трокреветни соби на приземје и на прв кат, опремени со сопствена кујна, купатило, балкон, клима, WI-FI.

СЛИКИ И УСЛОВИ

ВО СТУДИЈАТА ДОЗВОЛЕНО Е СМЕСТУВАЊЕ САМО НА ПАТНИЦИТЕ КОИ ШТО СЕ ВПИШАНИ ВО ВАУЧЕРОТ!!!

 НАПОМЕНИ:
– За аранжманите купени со попуст НЕ Е дозволено: промена на дата, име и презиме на патниците по извршената уплата, во случај на промена важат редовните цени и се доплаќа до износот;
– Можност за дополнителен кревет во oдредени студија – Бесплатно;
– Деца до 5.99 години дозволено да спие со родител на еден кревет;
– Климата е вклучена во цената;
– Собите се преземаат во 12:00 часот, а се напуштаат во 08:00 часот по локално време;
– За хигиената на собите се грижат гостите;
– За промена на постелнината се грижи одговорно лице на барање на гостите.

ПОПУСТИ:
– За уплатени 2 аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на вториот аранжман;
– Не е дозволено комбинирање на попустот за рана уплата со другите попусти!

ПЛАЌАЊЕ:
–  Плаќањето е во денари по курс 1 евро – 62мкд;
–  Уплата при резервација 30% од вкупната сума, доплатата минимум 10 дена пред поаѓање;
–  За раните попусти уплатата треба да се плати вкупната сума до одредениот датум.

Агенцијата како оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата

 

ПРЕВОЗ:

Велес /Макпетрол кружен тек/ 22:00
Скопје /Хотел Вип/ 22:30
Тетово /Макпетрол на излез/ 23:15
Гостивар /Бунар петрол/ 24:45
Кичево /Лук Оил бензинска/ 00:45
Кавадарци /Спроти Сетек (кружен)/ 22:50
Штип /Пред нова пошта/ 21:40
Прилеп /Салида/ 23:50
Битола /Спортска сала/ 00:30
Ресен /Автобуска/ 01:00
Охрид /Макпетрол/ 01:45
Струга /Нептун/ 02:00
*Пристигнување во ВАЛОНА, САРАНДА И КСАМИЛ секој ПЕТОК

*Поаѓање од МАКЕДОНИЈА ден претходно

Скопје-Саранда – 50€
Скопје-Ксамил- 50 €
Тетово / Гостивар – Саранда – 50 €
Тетово / Гостивар – Ксамил – 50 €
Битола / Ресен /  -Саранда – 50€
Битола / Ресен /  -Ксамил- 50 €
Охрид / Струга -Саранда – 40€
Охрид / Струга -Ксамил- 40 €
КАВАДАРЦИ (Црна Река) – КСАМИЛ – САРАНДА – 55 еу
ПРИЛЕП –КСАМИЛ-САРАНДА – 55 еу (трансфер до Битола)
ВЕЛЕС- КСАМИЛ – САРАНДА – 55 еу ( трансфер до Скопје)
КИЧЕВО –КСАМИЛ – САРАНДА – 45 еу
ШТИП- КСАМИЛ – САРАНДА – 60 еу (трансфер до Скопје)
Деца од 2-11,99год: -10 € од цената на возрасен

*Патниците треба да бидат на договорено место 15 минути пред поаѓање
*Патниците ќе бидат контактирани ден пред поаѓање
*Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме
*Превозот ги слегува патниците до најблиска локација каде може да се паркира автобус

Патувањето за Албанија се реализира преку граничен премин ЌАФАСАН-Струга и може да се патува со ЛИЧНА КАРТА или со ПАСОШ !!!
Поаѓање од АЛБАНИЈА кон МАКЕДОНИЈА секој ПЕТОК
Поаѓање од  Ксамил – 13:00 часот / Tirana Bank
Поаѓање од Саранда – 13:30 часот / Hotel Butriniti
Поаѓање од Валона – 16:30 часот / Hotel Primavera

Барање за резервација

Можеби ќе Ви се допадне

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel