НАЈНОВИ ПОНУДИ

RANIA – Neos Marmaras, Sithonia

DIMITRIS – Platamona, Pieria

PARADISE – Nea Skioni, Kassandra

CONSTANTIN – Olympic Beach, Pieria

ANDROMAHI – Leptokarija, Pieria

DAFOS LUX – Platamona, Pieria

ALEXIS – Kokino Nero, Tesalia

CHAROULA, Platanias, Pilion

ПАТУВАЊА

ПРОЛЕТ - ЕСЕН 2023

ПОВЕЌЕ

ЛЕТО 2024 ВО ПРОДАЖБА

НАЈНОВИ АРАНЖМАНИ

МАЛТА – 06.03.2024

Малтешките острови, опишани како музеј на отворено. Она што ги прави уникатни е 7000-годишна историја, а сепак се живее страсно во сегашноста. Влезете во мистериозната предисторија на Малта, медитерасниот бисер...

МАЛТА

Пополнето

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Португалија – февруари / март 2024

Вклучени: авио билет, чекиран и рачен багаж, трансфери, автобуски превоз на дестинацијата, 3 ноќи со појадок во Лисабон, 3 ноќи на база полупансион во Порто, 1 полупансион во Фатима, разгледи на Лисабон, Порто, Обидош, Назаре, Фатима...

ПОРТУГАЛИЈА - кружна тура

- од 900 еур

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Шри Ланка – 19.02./01.03.2024

Земја, која што освен егзотични плажи нуди и бројни културно-историски атракции, a Ви препорачуваме да ја посетите пред него ја исквари масовниот туризам сликата на сеуште релативно  неоткриениот драг камен на Азија.

Шри Ланка - кружна тура + одмор

- од 1680 еур

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

ИСТАНБУЛ – 08.03.2024

Истанбул - најкосмополитски град во светот, град на контрасти, единствен град кој ги преплавува сите сетила. Истанбул пречекува опсипан со светлина, град кој никогаш не спие - улици полни со весели луѓе, шаренило од бои, мириси, ...

8ми март во Истанбул

365 еур

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Карневал во ВЕНЕЦИЈА – 10.02.2024

Венецијанскиот карневал за многумина претставува радост, заведување, забава, луксуз ... со еден збор: слобода! Необичен и мистичен град кој вреди да се посети. Традицијата и фестивалите низ годините се сведок за тоа...

Карневал во Венеција

333 еур

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

СИЦИЛИЈА – кружна тура 2024

Цената вклучува: авио билет Софија-Катанија, аеродромски такси, чекиран и рачен багаж, 7 полупансиони во хотели 3/4*, сите разгледи, трансфери на Сицилија според програмата...

Сите знаменитости во една програма

Од 31. март до 27. октомври 2024

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

ЕСЕН ВО ЈОРДАН

Акаба – Вади Рум – Петра – Мадаба – Небо – Мртво море – Аман – Џераш – Аџлун

Есен во Јордан

*октомври / ноември 2023

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

КАПАДОКИЈА – 4 ноќи

Овој мистичен крај, кој ќе ве маѓепса со својата необична убавина, со векови служел како засолниште на христијаните. Ќе ве одушеви релјефот со своите егзотични облици, додека под земјата се крие вистинско богатство од скриени цркви,...

Кападокија - 4 ноќи

од 345 еур

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

КАПАДОКИЈА – 3 ноќи

Овој мистичен крај, кој ќе ве маѓепса со својата необична убавина, со векови служел како засолниште на христијаните. Ќе ве одушеви релјефот со своите егзотични облици, додека под земјата се крие вистинско богатство од скриени цркви,...

Кападокија - 3 ноќи

од 315 еур

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright document.write(new Date().getFullYear()); Art of Travel