EARLY BOOKING

ЗИМА 2022

EARLY BOOKING

Hotel IGLIKA PALACE **** – Borovets

На само 100 метри оддалеченост од ски лифтот

ЗИМА 2021-22 /

15% ПОПУСТ

Повеќе

Apartmani KONACI SUNČANI VRHOVI – Kopaonik

Конаците „Сунчани Врхови“ /Маглиќ, Ангела, Козник/ се наоѓаат во центарот на Копаоник и во непосредна близина на ски патеките.  Центар на забавниот живот, во чии рамки се и голем број на ресторани, ...

ЗИМА 2021-2022 /

7% ПОПУСТ

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Hotel CLUB A *** – Kopaonik

Хотелот се наоѓа во центарот на Копаоник, на само 200м од ски лифтот. Хотелот содржи: затворен базен, џакузи, сауна, фризер, ски остава, бар, ресторан, бежичен интернет, паркинг, детска игрална...

ЗИМА 2021-2022 /

10% ПОПУСТ

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Hotel PERELIK ***** – Pamporovo

Hotel Perelik е централно позициониран. Неодамна е реновиран и се здобил со уште една ѕвездичка. Ресторанот на хотелот е со капацитет до 450 места. Лоби барот работи 24 часа, а во понуда се и 2 ноќни бара ...

ЗИМА 2021-2022 /

10% ПОПУСТ

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Hotel GORSKI & SPA **** – Kopaonik

Gorski Hotel & Spa Kopaonik на 20. јануари 2019 год. ја отпочна работата. Со комфорот и врвната услуга во потполност ќе ја доживеете планинска атмосфера. Со 118 комфорни сместувачки единици Gorski ...

ЗИМА 2021 - 22 /

15% ПОПУСТ

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

MALINA VILLAGE *** – Pamporovo

Malina Village се наоѓа во близина на ски лифтот. Нуди 30 комплетно опремени и удобни дрвени куќички во текот на целата година. На долниот кат се дневна соба, трпезарија, кујна и купатило, а на горниот кат се ...

ЗИМА 2021-2022 /

15% ПОПУСТ+7=6

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Apart-Hotel ROYAL PARK & SPA **** – Bansko

Хотелот Royal Park & Spa е составен од главна хотелска зграда и апартманскиот комплекс. Содржините на објектот: лифт, ски остава, паркинг, 24 ч рецепција, базен, теретана, сауна, бар, ресторан, ...

ЗИМА 2021-2022 /

15% ПОПУСТ + 7=6

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Hotel Orlovetz 5* – Pamporovo

Hotel Orlovetz се наоѓа во центарот на Пампорово со преубав поглед на Родопските планини. Од хотелските содржини во понуда се: тераса во градина, ски остава, внатрешен базен, теретана, парна бања, ...

ЗИМА 2021-2022 /

10% ПОПУСТ

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Hotel FLORA 4* – Borovets

Flora Hotel & Apartment Complex е лоциран во централниот дел на Боровец, на само 100 m од централната ски гондола Yastrebets и Martinovi baraki и Sitnyakovo Express. Хотелскиот комплекс се состои од 2 главни ...

ЗИМА 2021-2022 /

10% ПОПУСТ

Повеќе

Hotel MURA *** – Borovets

Hotel Moura е сместен во самиот центар на Боровец. Хотелот нуди: ресторан, лоби бар со камин и тераса, теретана, надворешен базен /само сезонски/, билијар, ски остава, детска игрална,...

ЗИМА 2021-22 /

20% ПОПУСТ

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

MPM MERRYAN Hotel *** – Pamporovo

MPM Merryan Hotel е позициониран централно во ски центарот Пампорово. Опкружен со шума, сите соби со поглед на планина. Хотелот нуди: ресторан, бар, бесплатен бежичен интернет кај рецепција и во лобито,...

ЗИМА 2021-2022 /

15% ПОПУСТ + 7=6

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Aparthotel ZONED & SPA – Kopaonik

ApartHotel & Spa Zoned 4* е модерен објект изграден во планински стил кој се наоѓа во викенд населбата на само 3 km од центарот на Копаоник

ЗИМА 2021/22 /

10% ПОПУСТ + 2 деца гратис

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

ASPEN GOLF & SKI Resort *** – Bansko

Aspen Golf and Ski  е сместен во убава и мирна Разлошка долина, на 10 мин возење до Банско. Голф терените се на само 300 м оддалеченост. Комплексот се состои од 1 главна зграда и 2 одделни блока, Aspen Suites и ...

ЗИМА 2021-2022 /

15% ПОПУСТ

Повеќе

Aparthotel BELVEDERE HOLIDAY CLUB 4* – Bansko

Комлексот се состои од 3 згради, во непосредна близина на трговски центар. Комплексот Belvedere Holiday Club се наоѓа на само неколку чекори од гондолата, до каде што во зимскиот период нуди трансфер ...

ЗИМА 2021-2022 /

15% ПОПУСТ + 7=6

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Hotel RADINA’s WAY – Borovets

Хотелот нуди wellness центар, ресторан и лоби бар.  Се наоѓа на 1.6 од гондолата. Сите соби се со ТВ со кабловски канали, бесплатен бежичен интернет, мини-бар и купатила од мермер.  Хотелот Radina's Way има тераса за сончање ...

ЗИМА 2021-2022 /

15% ПОПУСТ + 7=6

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Hotel TERMAG **** – Jahorina

Termag Hotel Jahorina е модерен хотел со 4* лоциран централно во ски центарот Јахорина, на 1550 m надморска височина, непосредно уз ски патеката и жичарата. Располага со 71 соба, 21 апартман и 1 претседателски апартман...

ЗИМА 2021-2022 /

25% ПОПУСТ

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Hotel GRAND & SPA **** – Kopaonik

Hotel Grand & Spa **** е еден од најлуксузните хотели на Копаоник. Изграден 1981 год. како Хотел Караван, од година во година добивал се посовремен изглед и пружал се поквалитетна услуга, за да 2012-та год. стане ...

ЗИМА 2021-22 /

10-15% ПОПУСТ

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Hotel LION **** – Borovets

Hotel Lion се наоѓа во мирниот дел на Боровец. Реновиран е и нуди внатрешен базен, трансфер до жичарата, комфорни соби, вкусна храна и професионална услуга... 

ЗИМА 2021/22

10% ПОПУСТ

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Hotel KRALJEVI ČARDACI **** – Kopaonik

Хотелот е изграден 2011 година. Се состои од неколку згради споени во комплекс. Од 2018 година во понуда е и новото хотелско крило, детскиот дел во ...

ЗИМА 2021-22 /

10% ПОПУСТ

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Hotel BOROVETS HILLS – Borovets

Borovets Hills е сместен во мирниот дел на Боровец, на 800 м од ски патеката Јастребец. Сите соби се со балкон, клима, ТВ со сателитски канали, бесплатен бежичен интернет, а купатилата и тоалетите се одделени. ...

ЗИМА 2021-2022 /

5% ПОПУСТ

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Hotel FINLANDIA 4* – Pamporovo

Hotel Finlandia е на само 800 m од ски лифтот и на пешачка оддалеченост од центарот на Пампорово. Хотелот нуди спа центар со базен. Ресторанот е со капацитет од 130 места, каде се појадокот и вечерата служат на шведска маса...

ЗИМА 2021-2022 /

10% ПОПУСТ

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Aparthotel MURITE **** – Bansko, Razlog

Хотелскиот комплекс и спа центар Murite Club е сместен во долината Разлог. Комплексот се состои од 4 згради, главната Azalia, згради Orchidea, Kamelia и Jasmin. Во главната е спа и велнес центар со бесплатен затворен базен ...

ЗИМА 2021-2022 /

15% ПОПУСТ

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Hotel PUTNIK **** – Kopaonik

Хотел Putnik 4* се наоѓа во Сончева Долина, во најубавиот дел на Копаоник, на 1650 метри надморска височина. Од хотелот до ски патека „Sunčana dolina„ постои патот низ шума.  Хотелот е комплетно реновиран за ...

ЗИМА 2021-2022 /

10% ПОПУСТ

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Hotel SAMOKOV **** – Borovets

Опкружен е со борова шума, на 100 м од гондолата. Hotel Samokov е сместен на 1.300 m надморска височина. Од хотелските содржини тука се: куглана, билијар и пинг-понг, спа центар со парна бања, амам, сауна, ...

ЗИМА 2021 - 2022 /

10% ПОПУСТ

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Apartmani KRALJEVI ČARDACI *** – Kopaonik

Комплексот Краљеви Чардаци се наоѓа во Викенд населба, на 5км оддалеченост од центарот на Копаоник. Во понуда се вкупно 307 сместувачки единици. ...

ЗИМА 2021-22 /

10% ПОПУСТ

Повеќе

YANAKIEV CLUB Hotel **** – Borovets

YANAKIEV CLUB HOTEL е сместен на идеална локација, покрај самата ски патека во центарот на Боровец. Хотелот нуди 34 двокреветни соби и 6 апартмани. Сите сместувачки единици се со балкон со преубав поглед...

ЗИМА 2021-2022 /

10% ПОПУСТ

Повеќе

Villas YAGODA & MALINA *** – Borovets

Yagoda Villas се сместени на 2 km (околу 30 мин. пешачење) од центарот на Боровец. Вилите се опкружени со борови дрвја и погодни се како за фамилии, така и за групи пријатели

ЗИМА 2021-2022 /

15% ПОПУСТ

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Hotel RILA **** – Borovets

Се наоѓа на крајот од скијалиштето и на само 100 м од гондолата. Хотелот има Спа центар, неколку ресторани и клубови, бесплатен паркинг и бежичен интернет во заедничките простории.

ЗИМА 2021-2022/

10% ПОПУСТ

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Hotel ORPHEUS **** – Pamporovo

Hotel Orpheus се наоѓа на само 200 м од ски лифтот  и на 300 м од центарот на Пампорово. Сите соби имаат бесплатен бежичен интернет, ТВ со кабловски канали, а некои се со балкон. Содржините на хотелот се: Спа центар ...

ЗИМА 2021-2022 /

25% ПОПУСТ

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel