Zante Royal Resort & Water Park **** - Vasilikos, Zakintos

ЛЕТО 2021

Услуга

All inclusive

Оддалеченост од плажа

80 метри

Грција

Острови>Закинтос>Хотели

ЦЕНИТЕ СЕ СО ПРЕСМЕТАНИ 15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.04.2021

Се наоѓа во областа Василикос, позната по природни убавини, бујна вегетација и песочни плажи. Брегот е дел од национален парк, каде што морските желки карета полагаат јајца.

Хотелот нуди бројни содржини, добра услуга, комфорни соби, активен и забавен одмор поради аква паркот. Вкупно 149 соби. Во собите: клима, сателитска ТВ, телевизор, телефон, сеф (со доплата на лице место), бежичен интернет (со доплата на лице место) а на рецепција бесплатен, фрижидер, туш, фен, балкон. Помошен кревет стандарден или на развлекување. Секојдневно чистење на собите, промена на постелнина – 3 пати неделно. Бесплатен паркинг, додека лешалките и чадорите се со доплата, песочна плажа на 80 м оддалеченост, затворен базен, анимација за деца, аква паркот за деца постари од 5 год. под надзор

ГАЛЕРИЈА / ИНФО

За валидна резервација е потребна уплата од мин. 10% од вкупната сума, во денарска противвредност по курс 1 еур=62 ден. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 21 дена пред поаѓање.

Такса за престој се плаќа на лице место, при влез во хотелот, според категоризација на објектот.

 

More than 21 days prior to arrival = no penalty
For cancellation 20-15 days prior to arrival = 50% of total stay
For cancellation 14 to 1 days prior to arrival =100% of total stay (applies to all no-show bookings)

Барање за резервација

Можеби ќе Ви се допадне

Hotel Iberostar Bijela Delfin **** – Bijela, Bokokotorski zaliv

Hotel Fersped *** – Mavrovo

Tasia House – Velika

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel