Hotel Termag **** - Jahorina

ЗИМА 2020 / 2021

УСЛУГА

Локација

До жичара и ски патека

БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА

Јахорина

Termag Hotel Jahorina е модерен хотел со 4* лоциран централно во ски центарот Јахорина, на 1550 m надморска височина, непосредно уз ски патеката и жичарата. Располага со 71 соба, 21 апартман и 1 претседателски апартман. Комплетен хотелски ентериер е дизајниран и изработен од дрво. Сите соби и апартмани се опремени со мини бар, сателитска ТВ, електронски сеф, телефон, фен, интернет. Претседателски апартман има 4 спални соби, 3 купатила, дневна соба, тераса со лежалки, камин, кујна, 3 мини бара. Хотелот нуди: анимација за деца, бежичен интернет, куглана, билијар, подземна гаража, ски рент и сервис, ски школа, продавница на ски опрема, продавница на рачно изработени сувенири, ресторан, камин сала, етно ресторан Колиба, на самата ски патека, каде што се организираат во зимската сезона тематски вечери, СПА центар со базен кој што се прочистува со озон, сауна, парна бања, џакузи, солариум, како и масажи и третмани, конференциска сала.

СЛИКИ И УСЛОВИ

За валидна резервација е потребна уплата од мин. 40%, во денарска противвредност по курс 1 еур=61 ден. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 20 дена пред поаѓање.

Во случај на заболување на некој од патниците од Ковид19 пред поаѓање, можно е поместување на датумот, најдоцна до 01.12.2021

Барање за резервација

Можеби ќе Ви се допадне

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel