Stratos House - Pefkohori

ЛЕТО 2020

Превоз

Автобуски
Сопствен

Оддалеченост од плажа

50 метри

Грција

Халкидики>Касандра>Пефкохори

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И КОМПЛЕТНА УПЛАТА ДО 01.02.2020

7% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И КОМПЛЕТНА УПЛАТА ДО 01.03.2020

5% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И КОМПЛЕТНА УПЛАТА ДО 01.04.2020

Stratos се наоѓа на околу 50 m од плажата, во строгиот центар на Пефкохори, односно на пешачката улица од кружниот тек која води кон плажа. Вилата располага со 3+2 дуплекс апартмани со две одделни спални соби, опремени со: кујна (со комплетен прибор за лица според бројот на легла, фрижидер…), тоалет, туш, голем балкон (масичка со столчиња) со поглед на шеталиштето, телевизор, гардеробер, клима – БЕСПЛАТНА, како и бесплатен Wi-Fi интернет.

СЛИКИ И УСЛОВИ

НАПОМЕНИ:

–  Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 5-то лице во дуплекс апартман – БЕСПЛАТНО сместување;

–  Цените за 7ноќи/8дена (со *), се дадени за наем на цело студио/апартман без превоз;

–  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.

–  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;

–  Во дуплекс апартман со две одделни спални соби плаќаат минимум 4 лица; 5-то лице – БЕСПЛАТНО сместување; плаќа само превоз;

–  Во студио/апартман е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во кревет со двајца возрасни – БЕСПЛАТНО;

–  Поради генерално чистење на студијата/апартманите по секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот;

–  Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот;

–  Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Удово / Гевгелија;

–  Превозот ги остава/зема патниците на околу 50м од куќата, на булеварот;

–  Wi-Fi интернет – БЕСПЛАТЕН!!

–  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НЕ важат за првиот и последниот термин.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 

–  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;

–  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (без *), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице;

–  Доплата за туристичка такса – 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект);

–  Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);

–  Доплата за патничко осигурување /информации во агенција/

Барање за резервација

Можеби ќе Ви се допадне

Palmariva Beach Hotel **** – Eretria, Evia

Malina Village *** – Pamporovo

MARINA – Stavros, Strimonikos

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel