Hotel Stara Planina **** - Stara Planina

ЗИМА 2020 / 2021

УСЛУГА

Light All inclusive

Оддалеченост од ски лифт

20 метри

Srbija

Stara Planina

Хотелот нуди: 146 сместувачки единици (109 соби и 37 апартмани), 3 ката, 5 лифта, подземна гаража (едно паркинг место по соба со претходна резервација). Собите: фен, телефон, sat LCD TV + радио, електронски сеф, балкон или француски балкон, wi/fi, бањарка и папучи, мини бар (со доплата). Хотелот има: 5 конференциски сали, 2 ресторани, лоби бар со тераса за сончање, Wellness и Spa центар: Wellness Spa и fitness центар на 1000 m² со надворешен и внатрешен базен, релакс зона, теретана, сауна, турска бања, џакузи, козметички третмани и масажи.

За семејства со деца: игрална со професионална грижа за деца од 3 – 12 години, Teen club – пинг понг, билијар, пикадо и видео игри, терен за колективни спортови и детско игралиште.

Со доплата се: лоби бар, ресторан “Gondola”, услуги на перење и пеглање, Spa и Beauty третмани, Teen klub: пикадо, пинг понг, билијар, чување на деца. Во склоп на хотелот се и банкомат и менувачница, продавница, ски опрема и ски училиште.

 

ГАЛЕРИЈА

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

 

Појадок, ручек, вечера, вклучени пијалоци со оброците /локално вино, пиво, вода, безалкохолни газирани и негазирани пијалоци/, внатешен базен, фитнес центар, финска сауна, турска бања, џакузи, хидромасажни тушеви, анимација за деца од 3-12 год., атрактивен детски свет со игралиште, спортска забава, мини кино, шоу програма, бежичен интернет, ски остава, опрема за бебиња /креветче, постелнина, греач за вода, baby phone, кадичка за капење, нокшир, адаптер за вц шоља, подлога за преповивање /на барање//, училиште за пливање за деца од 4-10 г, секојдневно во утрински часови

СПЕЦИЈАЛНО за деца од 4-10 г за престој од мин. 7 ноќевања – целодневен ски пас и групно училиште по скијање и ски опрема од 09-12 ч *отпочнува утредента по пристигнување

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

туристичка такса

Барање за резервација

Можеби ќе Ви се допадне

NOTOS Deluxe Suites ** – Potos, Tasos

ASTIR PALACE **** – Laganas, Zakintos

GALAXIAS – Paralia, Pieria

PANAJOTIS – Polihrono, Kassandra

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright Art of Travel