St George Palace **** - Bansko

ЗИМА 2018 / 2019

Услуга

услуга наем
доплата за ВВ и НВ

Локација

800 м од гондолата

Bugarija

Bansko

15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 31.10.2018

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.11.2018

*ПОПУСТИТЕ НЕ ВАЖАТ ЗА ПРЕСТОЈ ОД 28.12-02.01.

7=6, 8=7, 14=12 ВАЖИ ЗА ПРЕСТОЈ ОД 14.12-28.12.2018, 02.01-17.01.2019 И ОД 24.02-06.04.2019

*НЕ Е ДОЗВОЛЕНА КОМБИНАЦИЈА НА ПОПУСТИТЕ, ОСВЕН ВО ПЕРИОДОТ ОД 24.02-09.04.2019

*НЕ СЕ ДОЗВОЛЕНИ ПРОМЕНИ НА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ СО ПОПУСТИТЕ

Saint George Palace Apartments & Spa е оддалечен од ски лифтот 800 м, а бесплатен трансфер е достапен за гостите. Сите сместувачки единици имаат комплетно опремена чајна кујна и поглед кон градината и планината. Ресторанот е поврзан со детско игралиште.

Хотелски содржини:

 • лифт
 • градина со тераса
 • игрална
 • спа центар: базен, теретана, релакс зона, парна бања, џакузи, сауна
 • паркинг
 • бежичен интернет
 • бар
 • ресторан
 • ски остава
 • билијар
 • сеф на рецепција

Собите:

 • кабловска ТВ
 • телефон
 • фен
 • бањарки
 • фрижидер
 • бежичен интернет
 • ел. бокал
 • трпезариска маса
 • некои студија/апартмани имаат балкон

Готвење е дозволено само во некој од апартманите, па тоа треба да се нагласи со резервација!

Пријавување во хотел е по 15:00 ч, а одјавување до 11:00 ч, локално време

СЛИКИ И УСЛОВИ

Цената вклучува:

1 ноќевање по сместувачка единица за наем, користење на сауна, парна бања, базен, џакузи, теретана, бежичен интернет, паркинг, трансфер до првата станица на гондолата /распоред на рецепција/, туристичка такса

Побарај понуда

Слични понуди

Veggera Hotel **** – Santorini

Hotel Dva Javora *** – Jahorina

All Senses Nautica Blue Exclusive Resort 5* Rhodes

Art of Travel

 • Лондонска 2/17А Скопје

 • +389 2 305 1905

 • +389 70 27 93 95

 • artoftravel.mk@gmail.com

 • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel