Spiros House - Agios Nikitas

ЛЕТО 2019

Превоз

автобуски
сопствен

Плажа

300 метри

Грција

Острови - Лефкада

Спирос се наоѓа на 300 м од плажа, на почетокот на Аг. Никитас. Во нејзина близина се наоѓа продавница на 100 м, rent a car и rent a bike на 100 м, а централната пешачка уличка се наоѓа на 100 м од куќата, каде се рестораните, таверните, продавниците за храна, гиро, слаткарницата, продавниците за сувенири. Куќата располага со двокреветни студија со дупли кревет и трокреветни студија со еден дупли кревет и еден единечен. Сите имаат мини кујна со прибор за готвење и јадење, фрижидер, сопствен тоалет со туш, клима и тераса, која е заедничка за сите соби, одделена со паравани, преку која се влегува во студијата. Терасите се со страничен поглед на море. Капацитетот на собите: во двокреветна соба максимум 2 лица, во трокреветна соба максимум 3 лица.

ГАЛЕРИЈА

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Лефкада чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Лефкада:

Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -50€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -45€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Лефкада:

Битола-Автобуска станица Транскоп – на перон-40€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -45€

Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -45€ по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -45€ по лице

Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -45€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола -45€ по лице

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

Деца од 2 до неполни 12 години: Попуст 15 евра од редовната цена од Битола и 10 еур од Скопје

Деца до неполни 2 години бесплатно / немаат седиште

Возрасно лице над 63год – попуст 10 еур

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ


*За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
*Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во кревет со родител,
*Превозно средство ги остава патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира,
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
*Важат Општите услови на СКТМ

Време на поаѓање за Лефкада:

01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола

01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола

12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола

02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола

03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп на перон)

03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)

02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансвер до Битола

02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

Побарај понуда

Можеби ќе Ви се допадне

VAGIA – Amudia, Ionian coast

AVANTIS – Edipsos, Evia

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel