Hotel Sokol *** - Borovets

ЗИМА 2019 / 2020 БОРОВЕЦ

Услуга

HB

Локација

700 m од центарот на Боровец
600 m од ски лифтот

Bugarija

Borovec

Hotel Sokol се наоѓа блиску до центарот на Боровец и на само 600 м од гондолата. Овој бутик хотел нуди 10 двокреветни соби со помошен кревет и 2 апартмани.

Хотелски содржини:

 • градина и тераса
 • ски остава
 • теретана,  џакузи, сауна
 • бар
 • ресторан
 • интернет
 • паркинг
 • сеф
 • лифт

Соби:

 • кабловска ТВ
 • телефон
 • клима
 • фен
 • мини-бар
 • некои соби имаат камин

Пријавување во хотелот е по 14:00 ч, а одјавување до 12:00ч.

*Прилагоден за лица со попречена мобилност

 

 

СЛИКИ И УСЛОВИ

Цената вклучува: паркинг, теретана

 

*За валидна резервација е потребна уплата од мин. 50% од вкупниот износ. Останатиот дел се доплаќа според условите за рана резервација, а најдоцна 21 ден пред поаѓање /за престој за Нова година месец дена пред поаѓање!/, кога нема попусти. Уплата се врши задолжително во денарска противвредност, по курс 1 еур = 62 ден.

Барање за резервација

Можеби ќе Ви се допадне

Panajotis – Polihrono, Kassandra

Grand & Sky Hotel Tornik ***** – Zlatibor

Art of Travel

 • Лондонска 2/17А Скопје

 • +389 2 305 1905

 • +389 70 27 93 95

 • artoftravel.mk@gmail.com

 • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel