Hotel Regnum ***** - Bansko

ЗИМА 2020 / 2021

Услуга

ВВ / HB

Локација

400 м од гондолата

Bugarija

Bansko

30% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И 10% УПЛАТА

ПОПУСТИТЕ НЕ СЕ ПРИМЕНУВААТ НА ДОПЛАТИТЕ!

АКЦИЈА 7=6, 10=9, 14=12 ВАЖИ ЗА ПРЕСТОЈ ОД 01.12-26.12.2020 И ОД 03.01.2021 ДО 17.04.2021

ГРАТИС НОЌИТЕ ОД ПОЕФТИНИОТ ПЕРИОД

ПОПУСТИТЕ НЕ СЕ ПРИМЕНУВААТ НА ДОПЛАТИТЕ!

*НЕ Е ДОЗВОЛЕНА КОМБИНАЦИЈА НА EARLY BOOKING И EXTRA ПОПУСТИТЕ

Apart-hotel Regnum Bansko е сместен во подножјето на Пирин планина, на 400 м од гондолата и 900 м од центарот на Банско. Содржи: спа центар /сауна, парна бања, базен, детски базен, отворен базен /сезонски/, џакузи, солариум/, ресторан, теретана, игрална за деца и игралиште, отворен паркинг, подземна гаража, бежичен интернет, бар, бутици и сувенирници во хотелот, фризерско-козметички салон, библиотека, градина со скара, билијар, пинг-понг, пикадо, аква-парк /сезонски/, ски остава, изнајмување на ски опрема, ноќен клуб, менувачница

Соби: клима, мини-бар, сеф, ТВ, телефон, фен, бањарка, фрижидер, ел. бокал, бежичен интернет, чајна кујна /освен во Џуниор суит/

*Прилагоден за лица со попречена мобилност

 

ЗИМА 2020/21

 

 

ЗАРАДИ СОСТОЈБАТА ПРЕДИЗВИКАНА ОД ПАНДЕМИЈАТА ЗАРАДИ COVID-19 ВИ ГИ ПРЕТСТАВУВАМЕ МОМЕНТАЛНО ВАЖЕЧКИТЕ УСЛОВИ ЗА ОТКАЖУВАЊЕ НА РЕЗЕРВАЦИЈА ЗА СЕЗОНАТА ЗИМА 2020 – 2021:
ОТКАЖУВАЊЕ НА РЕЗЕРВАЦИЈАТА БЕЗ ПЕНАЛИ ИЛИ ПРОМЕНА НА ТЕРМИНОТ НА ПРЕСТОЈ Е МОЖНО ДО 1 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ ВО СЛУЧАЈ НА ПОЗИТИВЕН ПЦР ТЕСТ (Covid19) ИЛИ ВИША СИЛА ПРЕДИЗВИКАНА ОД ОКОЛНОСТИ ПОВРЗАНИ СО COVID-19 (ЗАТВОРАЊЕ НА ГРАНИЦИ, ЗАБРАНА ЗА ВЛЕЗ/ИЗЛЕЗ СО ОДЛУКА НА ВЛАДА, ОТКАЖУВАЊЕ НА ЛЕТ). ОДНАПРЕД ПЛАТЕНИОТ ИЗНОС НА ХОТЕЛОТ ЌЕ СЕ РЕФУНДИРА НА АГЕНЦИЈАТА ВО РОК ОД 15 – 30 ДЕНА ПО ДАТУМОТ НА ОТКАЖУВАЊЕ.

СЛИКИ И УСЛОВИ

Цената вклучува:

1  ноќевање на база ноќевање со појадок, користење на внатрешен базен со детски дел, релакс соба, теретана, сауна, парна бања, амам, шок и тропски тушеви, 2 надворешни џакузи – со најава и резервација, ски остава за сопствена опрема, Wi-Fi, сеф во соба, детско катче и анимација за деца од 4-14 год., трансфер до гондолата (сатница на рецепција), надворешен паркинг, туристичка такса

 

*За валидна резервација е потребна уплата од мин. 50% од вкупниот износ. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 21 ден пред поаѓање. Уплата се врши задолжително во денарска противвредност, по курс 1 еур = 62 ден.

*Во цените е вклучена туристичката такса.

Барање за резервација

Можеби ќе Ви се допадне

Assa Maris Hotel **** – Agios Nikolaos, Sithonia

Dionisos – Asprovalta, Strimonikos

Polistilo Spiti – Polihrono, Kassandra

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel