Perikle - Jerisos

ЛЕТО 2020

Превоз

Автобуски
Сопствен

Оддалеченост од плажа

50 метри

Грција

Халкидики>Атос>Јерисос

7% ПОПУСТ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.12.2019

ПЕРИКЛЕ е стандардно опремена куќа, се наоѓа на 50 метри од морето. Секоја сместувачка единица има стандардно опремена кујна со голем фрижидер и голем ел.шпорет со рерна и кујнски инвентар и прибор. Сите имаат стандардно купатило, клима уред, ТВ, бежичен интернет и тераси. Објектот има голем двор со скара.

КОРИСТЕЊЕТО НА КЛИМА УРЕДОТ И WI-FI  СЕ БЕСПЛАТНИ

 

ОПИС НА СМЕСТУВАЧКИТЕ ЕДИНИЦИ

Високо приземје
ДУПЛЕКС БР. 2

(1/3+1/2) – МАКСИМУМ 5 лица
Дуплексот има две спални соби, една кујна и две купатила. Во едната спалната соба има кревети на кат, каде долниот е брачен, а горниот е единечен кревет, плакар, ТВ, клима уред. Од оваа соба се излегува на тераса со поглед кон  морето. Собата има сопствено купатило. Во втората спална соба има два единечни кревети, плакар, клима уред, сопствено купатило и излегува на тераса со поглед кон морето. Кујната е комплетно опремена со кујнски инвентар, фрижидер, аспиратор и мини шпорет со рерна.

АПП БР. 3

(1/3+1) – МАКСИМУМ  4 лица
Апартманот има една спална, кујна и купатило. Во спалната соба има кревети на кат, каде долниот е брачен, а горниот е единечен кревет, плакар, ТВ, клима уред. Од оваа соба се излегува на тераса со поглед кон морето. Кујната е комплетно опремена со кујнски инвентар, голем фрижидер, мини шпорет со рерна и има еден единечен кревет и излегува на тераса со поглед кон морето.

ДУПЛЕКС БР. 4

(1/3+1/2) – МАКСИМУМ 5 лица
Дуплексот има две спални соби, една кујна и едно купатило. Во едната спална соба има кревети на кат, каде долниот е брачен, а горниот е единечен кревет, плакар, ТВ, клима уред. Од оваа соба се излегува на тераса со страничен поглед кон морето. Во втората спална соба има еден брачен кревет,плакар, клима уред  и излегува на тераса со страничен поглед кон морето. Кујната е комплетно опремена со кујнски инвентар, фрижидер, аспиратор и мини шпорет со рерна.

СЛИКИ И УСЛОВИ

ЦЕНИТЕ ЗА ТЕРМИНИТЕ ОЗНАЧЕНИ СО ЗВЕЗДИЧКА * ВО ТАБЕЛАТА СЕ  ПАКЕТ АРАНЖМАНИ И СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌИ СО ВКЛУЧЕН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ

ОСТАНАТИТЕ  ЦЕНИ ЗА ДАДЕНИТЕ СМЕНИ СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАНИ  ЗА 7 НОЌИ
-За пакет аранжманот во апартман потребни се минимум 2 лица;
-трето, четврто или петто лице се сместуваат бесплатно, доплаќаат само превоз доколку користат

– за патување со сопствен превоз за пакет аранжманите се одбива 10€ по лице

НАПОМЕНИ:

-ПРЕВОЗОТ ЗАСТАНУВА НА НАЈБЛИСКАТА ЛОКАЦИЈА ДО СМЕСТУВАЧКИОТ КАПАЦИТЕТ КАДЕ Е ВОЗМОЖНО ДА ЗАСТАНЕ;
– ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕВРА,  ПЛАЌАЊЕТО Е ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ПО КУРС 1€=62 ден;
– ЗА УПЛАТИ НА ДВА АРАНЖМАНИ 7+7 НОЌЕВАЊА ОДОБРУВАМЕ 10% ПОПУСТ НА ВТОРАТА СМЕНА;

– КОГА ИМА АКЦИСКИ ПОПУСТ ИЛИ КОГА ЕДНАТА СМЕНА Е СО ЗВЕЗДИЧКА НА ВТОРАТА СМЕНА НЕ СЕ ОДОБРУВА ДОПОЛНИТЕЛЕН ПОПУСТ;

-ПОПУСТИТЕ НE ВАЖАТ ЗА СМЕНИТЕ ОЗНАЧЕНИ СО ЗВЕЗДИЧКА*;
– ЗА ВАЖЕЧКА РЕЗЕРВАЦИЈА СЕ СМЕТА САМО СО УПЛАТА НА 30% ОД ЦЕЛОСНАТА ВРЕДНОСТ НА АРАНЖМАНОТ;

– ЦЕЛОСНА ДОПЛАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ДЕСЕТ ДЕНА ПРЕД ПОАЃАЊЕ;

– ВО СЛУЧАЈ НА ВЕЌЕ УПЛАТЕНИ АРАНЖМАНИ СО ПОПУСТИ И РАНИ ЗАПИШУВАЊА, СРЕДСТВАТА НЕ СЕ ВРАЌААТ ДОКОЛКУ ПАТНИКОТ СЕ ОТКАЖЕ ОД ПАТУВАЊЕТО, ИСКЛУЧОК СЕ ПРАВИ (ПОВРАТОК НА СРЕДСТВА) САМО ДОКОЛКУ  ГОСТИНОТ САМ  СИ НАЈДЕ ЗАМЕНА ЗА ВЕЌЕ РЕЗЕРВИРАНАТА СОБА;

– ВО СЛУЧАЈ НА НАПРАВЕНА ШТЕТА ВО АПАРТМАНИТЕ, СОПСТВЕНИКОТ ИМА ПРАВО ДА НАПЛАТИ НА ЛИЦЕ МЕСТО ЗА НАПРАВЕНАТА ШТЕТА;

-АГЕНЦИЈАТА НЕМА ОДГОВОРНОСТ ЗА КВАЛИТЕТОТ И БРЗИНАТА НА ИНТЕРНЕТ КОНЕКЦИЈАТА;

-ТУРИСТИЧКА ТАКСА СЕ ПЛАЌА ВО АГЕНЦИЈА 0,5 € ОД НОЌ ОД СОБА ;

-ВО АПАРТМАНИТЕ ИМА ПЕШКИРИ, А НА ДЕНОТ НА ВЛЕГУВАЊЕ ИМА САПУН И ТОАЛЕТНА ХАРТИЈА

 

ЦЕНИ ЗА ПРЕВОЗ ОД СКОПЈЕ:

35 € за возрасни – повратна карта;

25€ за деца од 2 до 12 години – повратна карта;

Деца до 2 години – бесплатно – не користат седиште

ДОПЛАТА ЗА ТРАНСФЕР ОД ПРИЛЕП/БИТОЛА – 10€

ДОПЛАТА ЗА ТРАНСФЕР ОД КИЧЕВО/ОХРИД/ТЕТОВО/ГОСТИВАР- 15€

Барање за резервација

Можеби ќе Ви се допадне

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel