Park Hotel Panorama *** - Bansko

ЗИМА 2022 / 2023

Услуга

ВB / НВ

Локација

1km од гондолата

Bugarija

Bansko

Сместен под снежните врвови на Пирин планина, на кусо растојание од скијачките патеки од светска класа и главниот ски-лифт, Парк хотел Панорама *** има уникатна локација. Комплексот се наоѓа во прекрасната област Кошерина во Банско, на 15 минути од центарот на градот. Парк Хотел „Панорама“ нуди центар за релаксација, ресторани и многу погодности за да поминете прекрасен и незаборавен одмор во Банско. Парк Хотел Панорама*** совршено ги комбинира спокојството и леснотијата на хотелско одморалиште со функционалноста и удобностите на градскиот хотел. Сите 47 соби и апартмани се прекрасно опремени и имаат приватни балкони со поглед на планината кој го одзема здивот. Дизајниран да го отелотвори локалниот стил, хотелот зрачи со вистинско чувство на топлина и гостопримство и им нуди на своите гости прекрасна локација, традиционален бугарски архитектонски стил, пријателска услуга и модерни удобности. Хотелските погодности вклучуваат теретана, деловен центар, шатл до ски-лифт, изнајмување автомобили, интернет и паркинг.

 

Цените се од информативен карактер и секогаш проверете ја директно во агенција!

СЛИКИ И УСЛОВИ

За валидна резервација е потребна уплата од мин 50% од вкупната сума во денарска противвредност по курс 1 еур=62 ден. Останатиот дел се доплаќа според условите за рана резервација, но најдоцна 21 ден пред поаѓање, за Нова година месец дена пред поаѓање.

Напомена: Цените се од информативен карактер и секогаш проверете ги директно во агенција.

Слични понуди

Aparthotel PETRIDIS 2 *** – Pefkohori, Kassandra

HANIOTI MELATHRON Hotel **** – Hanioti, Kassandra

БУКУРЕШТ и ТРАНСИЛВАНИЈА – 07. декември

GARDEN House – Parga, Jonski Breg

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright Art of Travel