Panorama House - Hanioti

ЛЕТО 2019

Превоз

Автобуски
Сопствен

Оддалеченост од плажа

700 метри

Грција

Халкидики>Касандра>Ханиоти

12% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И КОМПЛЕТНА УПЛАТА ВО ГОТОВО ДО 28.02.2019

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И КОМПЛЕТНА УПЛАТА ВО ГОТОВО ДО 30.04.2019

Панорама е нов објект на главниот влез во Ханиоти и е оддалечен од плажа околу 7 мин. Куќата располага со едноспални апартмани. Сите соби нудат прекрасен панорамски поглед на градот и морето, тераси, клима уред (вклучен во цената), WiFi интернет и паркинг во непосредна близина. Идеален е избор за оние кои сакаат мирен одмор надвор од секојдневниот метеж, а сепак блиску до центарот и плажата.

ГАЛЕРИЈА

Услови за рана разервација: Потребна е уплата од 30% од вкупната сума на аранжманот. Доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата

 

Цените се изразени по студио за 7 ноќевања без попуст во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1еур=62мкд

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација, истите се резервираат со 50% аконтација.

 

 

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Полихроно чини:

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

Скопје (Дрводекор) – 35еур по лице

Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 40еур по лице

Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 40еур по лице

Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35еур по лице

Удово (бензинска пумпа Удово) – 35еур по лице

Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

Битола – Автобуска станица Транскоп – на перон – 30еур по лице

Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 30еур по лице

Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 35еур по лице

Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 35еур

Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 35еур по лице

Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 30еур по лице

 

Деца од 2-11,99год – Попуст од 10 еур од редовната цена за Скопје и 15 еур за Битола и Прилеп

Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

Возрасно лице над 63год – 10 еур попуст

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

*За уплата на два или повеќе последователни термини 7% попуст

*Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител

*Превозот ги остава патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус

*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

*Важат Општите услови на СКТМ

Побарај понуда

Слични понуди

Vila Termag – Jahorina

Hotel Marina *– Agios Ioannis – Pilion

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel