Panorama Resort **** - Bansko

ЗИМА 2019/20 / ВЕЛИГДЕН 2020

Услуга

НВ / All

Локација

1100 м од гондолата

Bugarija

Bansko

Panorama сe наоѓа во областа  Sv. Ivan Rilski во Банско, на 800 м од гондолата и 1,6 км од центарот на Банско. Од хотелот се протега преубав поглед на планината Пирин и ски центарот Банско. Хотелот нуди теретана, внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, трансфер до гондолта во зимските месеци, италијански ресторан, лоби бар, паркинг, бежичен интернет, ски остава, лифт. Собите имаат: мини бар, фен, телефон, кабловска ТВ.

 

Пријавувањето е од 14:00-20:00 часот, а одјавувањето од 08:00-12:00 часот

СЛИКИ И УСЛОВИ

Цената вклучува:

1 ноќевање по лице на база полупансион, бесплатно користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, теретана, детско катче, бежичен интернет во целиот хотел, трансфер до гондолата /распоред на рецепција/,  анимација за деца, туристичка такса

 

*За валидна резервација е потребна уплата од мин. 50% од вкупниот износ. Останатиот дел се доплаќа според условите за рана резервација, а најдоцна 21 ден пред поаѓање /за престој за Нова година месец дена пред поаѓање!/, кога нема попусти. Уплата се врши задолжително во денарска противвредност, по курс 1 еур = 62 ден.

*Во цените е вклучена туристичката такса.

Барање за резервација

Слични понуди

Hotel Village Mare **** – Metamorfosis, Sithonia

Sunset Bay, Agios Georgios, Krf

Magdalini House – Kalithea

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel