Boutique Hotel Ores ***** - Bansko

ЗИМА 2022 / 2023

Услуга

BB / НВ

Локација

250 m од гондолата

Bugarija

Bansko

20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.01.2023 ЗА ПРЕСТОЈ ОД 17.01-02.02.2023 ЗА МИН. 3 НОЌИ

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.01.2023 ЗА ПРЕСТОЈ ОД 05.02-10.02.2023 ЗА МИН. 3 НОЌИ

АКЦИЈА 7=6, 8=7, 9=8,10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12

ГРАТИС НОЌ ВАЖИ ЗА ПРЕСТОЈ ОД 25.02. ДО 16.04.2023

*За плаќање со картичка попустот се намалува за 2%

Хотел Орес е мал бутик хотел со 5 ѕвезди во Банско, кој комбинира дизајн на топли земјени бои и гостопримлив дух. Хотелот се наоѓа во омилениот дел од градот на скијачите, на само две минути одалечен од гондола-лифтот и на непосредна близина од трговската улица, центарот и најпопуларните таверни во градот. Хотелот се одликува со својот модерен стил, нудејќи им поинакво чувство и уникатна атмосфера на своите гости.

Уживајте во различни кулинарски задоволства подготвени со природни производи и со многу љубов во пријатна атмосфера на ресторанот или зимската градина. 

5**** Бутик Хотел Орес, Банско располага со 54 удобни соби, со смели бои и впечатлив стил на мебел, ресторан и зимска градина, лоби бар, витамин бар, детски клуб, фитнес и велнес центар, органски базен со солта од Мртво Море, ски остава и бесплатен WI Fi низ целиот комплекс.

СЛИКИ И УСЛОВИ

Цената вклучува:

1 ноќевање на база полупансион, користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, турска бања, фитнес, ски остава за сопствена опрема, бежичен интернет

*За валидна резервација е потребна уплата од мин. 50% од вкупниот износ. Останатиот дел се доплаќа според условите за рана резервација, а најдоцна 21 ден пред поаѓање /за престој за Нова година месец дена пред поаѓање!/, кога нема попусти. Уплата се врши задолжително во денарска противвредност, по курс 1 еур = 62 ден.

Барање за резервација

Можеби ќе Ви се допадне

ALEKSANDRA – Nea Vrasna, Strimonikos

PALMARIVA BEACH Resort **** – Eretria, Evia

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright Art of Travel