Hotel Olymp *** - Bansko

ЗИМА 2021 / 2022

Услуга

BВ / HB

Локација

1,9 km од гондолата

Bugarija

Bansko

Hotel Olymp се наоѓа на 10 минути одење до центарот на Банско и 1,9 km оддалеченост од жичарата, до која постои бесплатен трансфер со ски-бус. Отворен базен е достапен за гостите во летниот период, бежичен интернет на јавните површини. Хотелот има и спортски центар каде може да се игра фудбал и пинг-понг. До казиното, кугланата и ноќниот клуб се стигнува за 2 минути.

Содржините на објектот: ски остава, паркинг на улица, надворешен базен /сезонски/, џакузи, релакс соба, парна бања, сауна, теретана, ресторан, бар, бежичен интернет, опремена градина со скара, детско игралиште и клуб, сеф со доплата

Собите: кабелска ТВ, мини-бар, телефон

*Прилагоден за лица со попречена мобилност

СЛИКИ И УСЛОВИ

Цената вклучува:

1 ноќевање за одбраната услуга, бесплатно користење на сауна, џакузи, парна бања, теретана, ски остава за сопствена опрема, интернет на јавните површини, трансфер до гондолата, туристичка такса

 

*За валидна резервација е потребна уплата од мин. 50% од вкупниот износ. Останатиот дел се доплаќа според условите за рана резервација, а најдоцна 21 ден пред поаѓање /за престој за Нова година месец дена пред поаѓање!/, кога нема попусти. Уплата се врши задолжително во денарска противвредност, по курс 1 еур = 62 ден.

*Во цените е вклучена туристичката такса.

Барање за резервација

Слични понуди

TEANO I i II – Sarti, Sitonija

MERI – Nei Pori, Pieria

NAIAS Hotel *** – Hanioti, Kassandra

ANA – Paralia, Pieria

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright document.write(new Date().getFullYear()); Art of Travel