Hotel Olga Dedijer ** - Kopaonik /centar/

ЗИМА 2020 / 2021 КОПАОНИК

Услуга

HB

Оддалеченост од центарот

Центар 600 m
``Malo jezero`` 450m

Србија

Копаоник

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.10.2020

Hotel “OLGA DEDIJER” се наоѓа во близина на “централната туристичка зона“, на 1700 m надморска височина, на магистралниот пат кој води од Јошаничка Бања кон Копаоник. Од центарот е оддалечен околу 600m a од најблиската жичара (Malo jezero) околу 450m. Поседува сопствен паркинг со ограничен капацитет без доплата, но не е можно да се резервира однапред. Хотелот не е луксузен, но е пријатно уреден и со љубезниот персонал, гарантира дека вашиот ќе го поминете квалитетно. Услуга полупансион (појадок и вечера) се служи на шведска маса. 

Опис на сместувачки единици:

Двокреветна соба – два единечни кревета, купатило со туш

Трокреветна соба – три единечни кревета или француски кревет и еден единечен кревет, купатило со туш

Четвокреветна соба – два француски кревета, купатило со туш

 

ЦЕНОВНИК ПАКЕТИ 7 ПОЛУПАНСИОНИ СО ВКАЛКУЛИРАН ПОПУСТ

 

 

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК ПАКЕТИ 7 ПОЛУПАНСИОНИ 

 

 

 

Цената на пакетот вклучува:

7 полупансиони (појадок и вечера)

– претставник од страна на организаторот за време на патувањето и цело време на престојот

 

Цената на пакетот не вклучува:

– такса за престој возрасни 120 дин по лице на ден, деца од 7-15 год 60 дин на ден, деца до 7 год не плаќаат, хотелско осигурување 20 дин по лице на ден, плаќаат сите

– Цена за превоз Скопје – Копаоник – Скопје за дете од 2 – 12 год. 45 е

– Цена за превоз Скопје – Копаоник – Скопје за возрасен 60 е

– индивидуални трошоци

– се друго неспомнато

 

ВАЖНИ НАПОМЕНИ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА

За валидна резервација со попуст потребна е уплата од минимум 50% од вкупната сума.

За валидна резервација без попуст потребна е уплата од минимум 30% од вкупата сума.

Останатиот дел се доплаќа најдоцна 15 дена пред поаѓање.

За реализација на превозот е потребен минимум од 30 патници. Истиот се резервира со 30% уплата а доплата се врши 15 дена пред поаѓање. Во случај на недоволен број на пријавени патници, цената може да претрпи измена.

Такса за престој се плаќа со резервација.

 

Патување во Србија е возможно и со лична карта (важи само за возрасни), за децата е потребен валиден пасош.

Моментално, за влез во Србија е потребен ПЦР тест поради КОВИД 19, не постар од 72 часа.

 

Услови за откажување во случај на заболување од Ковид 19

7 дена пред поаѓање без пенали

Задолжителна достава на медицински доказ. Можна замена за друг термин според расположивоста или враќање на целата уплатена сума, минусирана за административни и банкарски трошоци.

 

 

ГАЛЕРИЈА

Цената вклучува:

– 7 полупансиони (појадок и вечера)

 

Цената не вклучува:

– такса за престој возрасни 120 дин по лице на ден, деца од 7-15 год 60 дин на ден, деца до 7 год не плаќаат / хотелско осигурување 20 дин на ден по лице, плаќаат сите

Цена за превоз за дете дете од 2 – 12 год. 45 е

– Цена за превоз за возрасен 60 е

– индивидуални трошоци

– се друго неспомнато

 

 

За валидна резервација со попуст потребна е уплата од мин 50% од вкупната сума, по курсот 1 еур = 62 ден, останатиот дел се доплаќа најдоцна 15 дена пред поаѓање.

За валидна резервација потребна е уплата од мин 30% од вкупната сума, по курсот 1 еур = 62 ден, останатиот дел се доплаќа најдоцна 15 дена пред поаѓање

Барање за резервација

Можеби ќе Ви се допадне

Hotel Simeon *** – Metamorfosis, Sithonia

Lara apartmani *** – Čanj, Barska Rivijera

Apart-hotel Filiko I – Amuljani

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel