Aparthotel Murite **** - Bansko

ЗИМА 2022 / 2023

Услуга

НВ / ALL

Локација

10 kм од гондолата

Bugarija

Bansko

Хотелскиот комплекс и спа центар Murite Club е сместен во долината Разлог. Комплексот се состои од 4 згради, главната Azalia, згради Orchid, Kamelia и Jasmin. Во главната е спа и велнес центар со бесплатен затворен базен со топла вода, сауна, парна бања, џакузи и теретана. Содржините на хотелот: бесплатен бежичен интернет околу рецепцијата, паркинг, бесплатен тренсфер до Банско, спа центар (затворен базен, парна бања, сауна, џакузи, теретана), детско катче и игрална, ноќен клуб, ресторан, кафетерија, надворешен базен /сезонски/, ски остава, менувачница, мини-маркет, сеф, лифт. Собите: балкон, TV со сателитеки канали, базна станица за iPod, некои имаат голема кујна /без садови/

*Прилагоден за лица со попречена мобилност

СЛИКИ И УСЛОВИ

Цената вклучува: 

1 ноќевање, бесплатно користење на внатрешен базен, теретана, сауна, џакузи, бежичен интернет на рецепција, детски клуб, туристичка такса

 

*За валидна резервација е потребна уплата од мин. 50% од вкупниот износ. Останатиот дел се доплаќа според условите за рана резервација, а најдоцна 21 ден пред поаѓање /за престој за Нова година месец дена пред поаѓање!/, кога нема попусти. Уплата се врши задолжително во денарска противвредност, по курс 1 еур = 62 ден.

*Во цените е вклучена туристичката такса.

Можеби ќе Ви се допадне

CHRISTOS – Gerakini, Sithonia

PLATINUM Hotel&Casino **** – Bansko

Hotel Iris **** – Zlatibor

AL MARE Hotel *** – Polihrono, Kassandra

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright Art of Travel