Movenpick Resort & Residence ***** - Aqaba, Jordan

Eсен 2023 - Поаѓање од Софија

Услуга

HB

Оддалеченост од плажа

150 m

Jordan

Aqaba

Модерен хотелски комплекс во центарот на Акаба, оддалечен на пешачко растојание од плажата. Располага со приватна плажа, неколку надворешни базени и 5 ресторани. Нуди бесплатен Wi Fi во целиот комплекс. Собите во Movenpick Resort & Residences Aqaba се светли и модерно опремени. Вклучуваат сателитска телевизија, ел. бокал за кафе/чај, а само некои соби имаат кујнски бокс и балкон. Од хотелските содржини издвојуваме ресторан Palm Court Restaurant & Terrace, разновидни барови. 

ТЕРМИНИ НА ПОАЃАЊЕ:13.10.2023, 20.10.2023, 27.10.2023, 03.11.2023, 10.11.2023, 17.11.2023, 24.11.2023, 01.12.2023, 08.12.2023

 

Цените за пакет аранжман се движат од:

1045 еур по лице во супериор соба – услуга полупансион

Максимум капацитет на собата е 3 возрасни или 2 возрасни и 1 дете до неполни 12 год.

1325 еур по лице во супериор соба поглед море – услуга полупансион

Максимум капацитет на собата е 3 возрасни или 2 возрасни и 1 дете до неполни 12 год.

 

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

·        Авиобилет Софија – Акаба – Софија со чартер на European Air Charter;

·        Чекиран багаж 20 кг и 5 кг рачен багаж;

·        Трансфер аеродром – хотел – аеродром со климатизиран автобус;.

·        7 ноќевања на база полупансион

·       Претставник на бугарски јазик.

  – Погоден за семејства со деца;
– Загреан базен, фитнес;
– приватна плажа – 
– Интернет – во заеднички простории;

СЛИКИ И УСЛОВИ

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

·        Авиобилет Софија – Акаба – Софија со чартер на European Air Charter;

·        Чекиран багаж 20 кг и 5 кг рачен багаж;

·        Трансфер аеродром – хотел – аеродром со климатизиран автобус;.

·        7 ноќевања на база полупансион

·       Претставник на бугарски јазик.

 

 

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

·        Авио такси за гориво – доколку има зголемување на цената – се објавува 21 ден пред поаѓање

·        Бакшиши за време на патувањето – се движат околу 3-5 јордански динари по лице по екскурзија

 

 

РЕД НА ЛЕТАЊЕ: подложно на измени

Лет од Софија 09:30 ч. /  Пристигнува во Акаба 12:30 ч. (локални времиња)

Лет од Акаба 13:00 ч. /  Пристигнува во Софија 16:15 ч. (локално време)

Трансфер аеродром – хотел – аеродром:
30 минути по правец со автобус.

 

За валидна резервација е потребна уплата од мин 50% од вкупната сума. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 30 дена пред поаѓање. Плаќањето е во денари по курс 1 еур=62 ден. Цените се валидни за плаќање во готово или на сметка на Арт оф Травел.

 

ПОЛИТИКА НА ОТКАЖУВАЊЕ

30+ дена пред поаѓање 10% пенали

21-30 дена пред поаѓање 30% пенали

Под 21 ден пред поаѓање 100% пенали

 

НАПОМЕНА:

Пасошот треба да е со важност мин 6 месеци од денот на влезот во Јордан. Исто така пасошот треба да има мин една празна страница за јорданска виза.

За децата под 18 год, доколку патуваат со еден родител во Јордан, потребна е заверена дозвола од другиот родител – оригинал и фотокопија.

Цените не вклучуваат влезници, разни такси и сл.

 

Факултативни екскурзии:

Петра – целодневна екскурзија 165 еур возрасни, 103 еур деца до 12г

Џип сафари во пустината Вади Рум – полудневна екскурзија 108 еур возрасни, 88 еур деца до 12г

Бетанија и Мртво море – целодневна екскурзија 180 еур возрасни, 149 еур деца до 12г

Нуркање во Црвено море со брод – 64 возрасни, 29 еур деца до 12г

Слични понуди

LEONIDAS – Nea Flogita, Solunska regija

SONNALM Hotel **** – Bad Kleinkirchheim

JORGOS – Paralia Dionisiou, Solunska regija

MARIA PASHALIDOU – Nea Roda, Athos

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright document.write(new Date().getFullYear()); Art of Travel