Messonghi Beach Resort *** - Moraitika

ЛЕТО 2020

УСЛУГА

All

Оддалеченост од плажа

20 метри

Грција

Острови>Крф

ДО 25% ВКАЛКУЛИРАН ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.12.2019

ДОПОЛНИТЕЛНИ 10% ПОПУСТ ЗА КОМПЛЕТНА УПЛАТА СО РЕЗЕРВАЦИЈА /ВАЖИ МОМЕНТАЛНО И МОЖЕ ДА СЕ УКИНЕ ВО СЕКОЕ ВРЕМЕ, БЕЗ ПРЕТХОДНА НАЈАВА/

Огромен хотелски комплекс сместен во областа Месонги, составен од петкатната зграда Poseidon, трикатната зграда Riverside, куќа покрај реката и бунгалови. Голема зелена површина, мини-аква парк, ресторани и барови, базени, дуќани, интернет, детски базени, детски мини-клуб, спортски активности.  22 км оддалечен од градот Крф. Вкупно 957 соби: Comfort Doubles SV (~19 m2), Comfort Family BunkBed GV (~21,5 m2), Superior Doubles GV (~19 m2), Superior Family BunkBed GV (~27,5 m2), Family Bungalows Intercon GV (~37m2). Во собите: клима, SAT TV, Wi-Fi (со доплата на лице место), туш, мини фрижидер, фен (во некои соби на барање и со депозит),балкон. 

Comfort Double  2 одделни кревета, додатен: кревет на развлекување или детски. Собите се во централната зграда.

Comfort Family BunkBed – 2 одделни кревета и кревети на кат. 

Superior Double – Реновирани 2012 г. и имаат француски кревет и единечен на развлекување или софа (за 3. лице). Се наоѓаат во различни згради и катови

Superior Family BunkBed – Реновирани 2012 г. и имаат француски кревет и кревети на кат

Family Bungalows Intercon GV – 2 соби споени со врата. Во едната 2 oдделни кревета или единечен и кревети на кат, во другата 2 одделени кревета. 1 клима и 1 TV.
 ХОТЕЛСКИ СОДРЖИНИ:

 • три базена: централен со тобоганите 250 m2 (со доплата на лице место), базен Riverside (170 m2).
 • џакузи
 • фризер
 • интернет со доплата на лице место
 • масажа со доплата
 • паркинг
 • златарски дуќан, мини маркет, трафика, бутик
 • 2 конференциски сали (до 450 места)
 • SpaIonian Spa centar со доплата
 • теретана / бесплатна
 • TV-сала
 • лежали и чадори со доплата
 • 2 детски базена
 • мини клуб за деца од 4 – 12 г., мини-диско, детско шоу, анимација
 • детско игралиште
 • тобоган
 • 5 бара (“Pergola”, “Oasis”, “Levante” на плажа, “Zaphiros” на плажа, коктел бар”Patio”, ноќен клуб “Disko”
 • 2 ресторани
 • аеробик
 • фудбал
 • кошарка
 • одбојка
 • одбојка на плажа
 • пикадо
 • спортови на вода со доплата
 • пинг понг
 • 3 тениски терена со доплата
 • еднаш неделно грчко вече, два пати неделно пиано вечер, два пати неделно жива музика, тематски вечери. За деца: мини диско, детско шоу, анимација
 • билијар со доплата
 • Show-програма
 • СОБИ:
 • балкон
 • фен / на барње со доплата
 • фрижидер
 • клима
 • сателитска ТВ
 • сеф на рецепција / со доплата
 • телефон
 • купатило

  All inclusive

  Појадок: шведска маса 07:00 – 09:30
  утрински чај и освежување 10:00 – 12:00
  Ручек: шведска маса 12:30 – 14:30
  попладневен чај и освежување 16:00 – 18:00
  вечера: шведска маса 19:00 – 21:30
  Пијалоците за време на оброците: точено пиво, вино, сокови, вода
  Пијалоците и сладолед 10:00 – 23:00
  филтер кафа и чај
  сладолед

  Пијалоци: точено пиво и вино, сокови, алкохолни пијалоци /локални
  флаширана вода не е вклучена во All inclusive, како и еспресо, грчко кафе, нес кафе, фрапе, капуќино!
  дополнителни информации
  • гостите можат да нарачаат lunch-paket, доколку одат на излет, со најав ден порано до 14.00
  •молба до гостите – да не се земаат повеќе од 2 пијалоци оддеднаш
  лежалките и чадорите покрај базените бесплатни, на плажа со доплата
   
   

*Хотелот го задржува правото на промена на цени без претходно известување!

 

ГАЛЕРИЈА / ИНФО

За валидна резервација е потребна уплата од мин. 50% од вкупната сума, во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 денари. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 30 ден пред поаѓање. За уплата на целата сума со резервација, следува дополнителен попуст .

 

*Такса за престој не е вклучена во цената и се плаќа на лице место, на рецепција. Висината зависи од категоризација на објектот.

Побарај понуда

Можеби ќе Ви се допадне

Берат – Драч – Скадар – Тирана – Елбасан, Албанија / 3 ноќевања

Art of Travel

 • Лондонска 2/17А Скопје

 • +389 2 305 1905

 • +389 70 27 93 95

 • artoftravel.mk@gmail.com

 • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel