Magdalini House - Kalithea

ЛЕТО 2018 АПАРТМАНИ

Локација

Мирниот дел на Калитеа

Оддалеченост од плажа

околу 500 метри

Грција

Халкидики>Касандра>Калитеа

15% ПОПУСТ ЗА КОМПЛЕТНА УПЛАТА ВО ГОТОВО ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 15.01.2018

Куќата се наоѓа во мирниот дел на Калитеа и на околу 5-7 минути од плажа. Опкружена е со убав двор со тревна површина и градина. Располага со 1/2+2 апартмани на прв кат со четири  кревети, брачен кревет во спална и два во кујна. Сите апартмани се комфорни со комплетно опремени кујни, сопствена бања, ТВ, и клима уред (доплата 3€ на ден). Терасите на сите студиа се со поглед на градина. Во градината има можност да се користат скарите.

СЛИКИ И УСЛОВИ

Напомена:

 • Смените со * се однесуваат на 7 ноќевања со вклучен превоз по лице. Трето и четврто лице 1/4 апп БЕСПЛАТНО  –  плаќаат само превоз доколку користат.
 • Смените без * се однесуваат на наем на цел апартман за 7 ноќевања без вклучен превоз
 • Користењето на клима уредот е со доплата од 3€ на ден
 • Сместување во собите е по 14 часот по локално време, а напуштање на апартманите е до 10 часот по локално време
 • За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме попуст од 10% на вториот аранжман (не се комбинира)
 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1€ = 62 денари.
 • Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:
  • возрасни: 35 €
  • деца од 2 до 12 години: 20 €
  • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

*При користење на сопствен превоз во термините со * цената на аранжманот се намалува за 15 €.

 Агенцијата не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата

BАЖНО!

Од 01.01.2018 год. започнува да се наплаќа такса за престој во приватно смесување во Грција во висина од 0,5 ЕУР на ден по сместувачка единица (студио/апартман/дуплекс). Износот се плаќа на лице место (на денот на влез во објектот).

Побарај понуда

Можеби ќе Ви се допадне

Art of Travel

 • Лондонска 2/17А Скопје

 • +389 2 305 1905

 • +389 70 27 93 95

 • artoftravel.mk@gmail.com

 • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel