Locanda Beach **** - Argasi, Zakynthos

ЛЕТО 2021

Услуга

All inclusive

Оддалеченост од плажа

0 метри

Грција

Острови>Закинтос>Хотели

ЦЕНИТЕ СЕ СО ПРЕСМЕТАНИ 15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.04.2021

Locanda Beach Hotel се наоѓа во местото Аргаси, на самата песочна плажа, со бесплатни лежалки и чадори. Хотелот е реновиран 2017/18 год. Нуди: надворешен базен, паркинг, теретана, бесплатен бежичен интернет, ресторан, бар.

Вкупно 45 соби: Doubles Beach Front (~30 m2), Promo Rooms (~20 m2), Doubles SSV/GV (~22 m2), опремени со: клима (јули-август), ТВ, бежичен интернет, мини фрижидер, сеф, туш, фен, балкон.

ГАЛЕРИЈА / ИНФО

За валидна резервација е потребна уплата од мин. 10% од вкупната сума, во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 денари. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 21 ден пред поаѓање.

*Такса за престој не е вклучена во цената и се плаќа на лице место, на рецепција. Висината зависи од категоризација на објектот.

 

More than 21 days prior to arrival = no penalty
For cancellation 20-15 days prior to arrival = 50% of total stay
For cancellation 14 to 1 days prior to arrival =100% of total stay (applies to all no-show bookings)

Барање за резервација

Можеби ќе Ви се допадне

Melissa Gold Coast Hotel **+ – Psakoudia

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel