Hotel Lion **** - Bansko

ЗИМА 2021 / 2022

Услуга

НВ

Локација

500 m од гондолата

Bugarija

Bansko

Hotel Lion нуди убаво уредени соби, елегантен ресторан со бар и бифе, како и spa i wellness центар. Оддалечен е само 500 м од гондолата и околу 1 км од центарот. Содржините на објектот: лифт, сеф со доплата, ски остава, паркинг, 24 ч рецепција, менувачница, базен, парна бања, џакузи, теретана, сауна, бар, ресторан, бежичен интернет на јавните места, билијар. Собите и апартманите: сателитска ТВ, фен, телефон, мини-бар, клима, радио.

*Прилагоден за лица со попречена мобилност

СЛИКИ И УСЛОВИ

Цената вклучува: 1  ноќевање на база полупансион со вклучени пијалоци за време на вечерата (вино, пиво, вода, сок), користење на внатрешен базен, фитнес, Wi-Fi,  ски остава за сопствена опрема, shuttle bus трансфер до гондолата (распоред на рецепција), туристичка такса

користењето на сауна, парна бања, џакузи, релакс зона и масажи е со доплата на лице место

 

*За валидна резервација е потребна уплата од мин. 50% од вкупниот износ. Останатиот дел се доплаќа според условите за рана резервација, а најдоцна 20 дена пред поаѓање /за престој за Нова година месец дена пред поаѓање!/, кога нема попусти. Уплата се врши задолжително во денарска противвредност, по курс 1 еур = 62 ден.

*Во цените е вклучена туристичката такса.

Барање за резервација

Слични понуди

MOVENPICK Resort&Residence ***** – Aqaba, Jordan

SAN PANTELEIMON **** – Platamonas, Pieria

GRAND PLATON Hotel **** – Olympic Beach, Pieria

DIAS Rooms – Leptokarija, Pieria

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright Art of Travel