Hotel i planinarski del Konak **** - Popova Sapka

ЛЕТО 2021

УСЛУГА

ВВ

Локација

на ски терените

Македонија

Попова Шапка

„Конак“ – Попова Шапка е модерен планински објект базиран на традиционален изглед. Сместен е на Шар планината во скијачкиот центар Попова Шапка на 1760 мнв. Поволната географска положба релативно блиску до Тетово на 18 км и Скопје 55 км главниот град на Република Македонија го прави да го посетат голем број туристи и во летната и во зимската скијачка сезона. Особено задоволство ќе Ви овозможи ентериерот на објектот во комбинација на дрво и камен со камин и отворен поглед на скијачките терени. На платото пред објектот се наоѓа голема тераса која има јужна ориентација и доста погодна за престој во текот на зимската сезона поради големиот број сончеви денови кои се главна одлика на скијачкиот центар Попова Шапка.

16 СОБИ, РЕСТОРАН, СКИ КАФЕ, КОНФЕРЕНЦИСКА САЛА, САУНА, БЕСПЛАТЕН WI-FI & ТВ, ТРАНСПОРТ ДО АЕРОДРОМ, СКИ И СНОУБОРД ШКОЛА, РАТРАК & МОТОРНИ САНКИ

СЛИКИ И УСЛОВИ

Цената вклучува: Ноќевање со појадок, паркинг, интернет
Политика на откажување – Над 72 часа пред пристигнување бесплатно
За валидна резервација е потребна уплата од мин. 30%, останатиот дел се доплаќа 7 дена пред пристигнување

Барање за резервација

Можеби ќе Ви се допадне

AKIS 2 – Sarti, Sithonia

Hotel FLORA 4* – Borovets

LA PLAGE – Nea Flogita, Solunska regija

ANDONIS – Nea Flogita, Solunska regija

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright Art of Travel