Hotel i planinarski del Konak **** - Popova Sapka

ЗИМА 2020/21

УСЛУГА

ВВ

Локација

на ски терените

Македонија

Попова Шапка

7=6 акција гратис ноќ валидна од 14.01.2021

„Конак“ – Попова Шапка е модерен планински објект базиран на традиционален изглед. Сместен е на Шар планината во скијачкиот центар Попова Шапка на 1760 мнв. Поволната географска положба релативно блиску до Тетово на 18 км и Скопје 55 км главниот град на Република Македонија го прави да го посетат голем број туристи и во летната и во зимската скијачка сезона. Особено задоволство ќе Ви овозможи ентериерот на објектот во комбинација на дрво и камен со камин и отворен поглед на скијачките терени. На платото пред објектот се наоѓа голема тераса која има јужна ориентација и доста погодна за престој во текот на зимската сезона поради големиот број сончеви денови кои се главна одлика на скијачкиот центар Попова Шапка.

16 СОБИ, РЕСТОРАН, СКИ КАФЕ, КОНФЕРЕНЦИСКА САЛА, САУНА, БЕСПЛАТЕН WI-FI & ТВ, ТРАНСПОРТ ДО АЕРОДРОМ, СКИ И СНОУБОРД ШКОЛА, РАТРАК & МОТОРНИ САНКИ

ЦЕНОВНИК ЗИМА 2020/21

 

СЛИКИ И УСЛОВИ

Дадените цени се по лице за 1 ноќевање за месец октомври и вклучуваат:

 • Појадок
 • Користење на сауна
 • Интернет
 • Паркинг 

  Деца до неполни 6 год. со 2 возрасни – бесплатно

  Деца од 6-12 год. на доп.легло – 50% попуст

  Доплата за туристичка такса – 40 ден по лице на ден (се плаќа во агенција)

 

Услови за редовниот ценовник:

Барање за резервација

Можеби ќе Ви се допадне

Apparthotel Cornelia – Bansko area

Hotel International **** – Ohrid

Art of Travel

 • Лондонска 2/17А Скопје

 • +389 2 305 1905

 • +389 70 27 93 95

 • artoftravel.mk@gmail.com

 • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel