Ionio House - Katisma

ЛЕТО 2018 ГРЦИЈА

Локација

2 км од Агиос Никитас

Оддалеченост од плажа

1 км од плажата Катизма

Грција

Острови>Лефкада

Јонио се наоѓа на 2км од Аг.Никитас, на самата раскрсница која води до плажата Катизма и е на 1км одалечена, до истата се препорачува да не се пешачи бидејки нема пешачка зона и е стрмно. Располага со паркинг, двор и зеленило.

Сите соби се трикреветни, и се наоѓаат на приземје или прв кат, располагаат со мини кујна со прибор за готвење и јадење, фрижидер, сопствен тоалет, ТВ, клима, балкон и нема интернет.

ГАЛЕРИЈА

Плаќањето е во денарска противредност 1 Евро = 62 Денари

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, најдоцна до 15 дена пред поаѓање

Услови за рана разервација: Потребна е 30% уплата од сумата на аранжманот, а доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата

 

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација. Истите се резервираат со 50% аконтација

 Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Лефкада чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Лефкада

Скопје (Дрводекор) – 45еур по лице

Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 50еур по лице

Велес (БП Мотел Македонија) – 45еур по лице

 

Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена за Скопје

Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

 ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

*За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст

*Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во кревет со родител

*Превозот застанува на најблиската локација до сместувањето, каде може да се паркира

*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

*Важат Општите услови на СКТМ

ПРЕВОЗ ЛЕФКАДА:

Време на поаѓање од Скопје за Лефкада

01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола

01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола

12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола

02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол ,Дреново) трансфер до Битола

03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп на перон)

03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)

02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола

02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

 Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве молиме да се информирате во агенција за точното време на поаѓање.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Побарај понуда

Можеби ќе Ви се допадне

Klelia Beach **** – Kalamaki, Zakintos

Diana Palace **** – Argasi, Zakintos

Baryakov Family Hotel *** – Bansko

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel