Hotel International **** Ohrid

ЛЕТО 2020

Превоз

Сопствен

Локација

1kм од центар

Македонија

Охрид

ПРОМО ЦЕНИ ДО 10. СЕПТЕМВРИ

ПАКЕТ 5 НОЌЕВАЊА СО ПОЈАДОК 80 ЕУР ПО ЛИЦЕ

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА – 1 НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК ЗА САМО 19 ЕУР ПО ЛИЦЕ

Под падините на планините Петрино и Галичица, непосредно до познатите Билјанини извори, од кои според легендата настанало познатото Охридско Езеро, на излезот од булеварот „Туристичка“ кој води до најубавите плажи на источното крајбрежје, се наоѓа хотелот „Интернационал“.
На атрактивна локација, изграден во модерен стил, хотелот „Интернационал“ е идеално место за вашиот престој во Охрид. Оддалечен на 5 минути од езерото и само 15 минути од центарот на градот, хотелот „Интернационал“нуди извонредни услови за престој на гостите.

Располага со 35 соби, од кои 28 се двокреветни, 2 се четворокреветни, а 5 апартмани. Сите имаат клима уред, интернет и телевизија. Се издаваат по принципот ноќевање со доручек кој се реализира во ресторан наменет само за гостите кои користат сместување во хотелот.

 

Хотелот има сопствен паркинг, обезбеден со видео надзор, прекрасна тераса со бар, конгресна сала, фитнес сала, финска бања, турска бања, џакузи, масажа.
За овие и сите дополнителни услуги кои ги нуди хотелот може повеќе да се информирате на рецепцијата на хотелот која работи 24 часа.

СЛИКИ И УСЛОВИ

Цената вклучува

Појадок, интернет, бесплатен паркинг, туристичка такса

Барање за резервација

Можеби ќе Ви се допадне

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel