Hyatt Regency Aqaba Ayla Resort ***** - Aqaba, Jordan

Пролет / есен 2022 - Поаѓање од Софија

Услуга

Light All inclusive

Оддалеченост од плажа

750 m

Jordan

Aqaba

ЦЕНИТЕ СЕ ВАЛИДНИ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 28.12.2021

Hyatt Regency Aqaba Ayla 5* се наоѓа на првата линија до морето, блиску до Акаба, а покрај голф клубот Ayla. Располага со двокреветни соби од 42 м2 сите климатизирани, со  55 ” HDTV, фен, бањарки и папучи, ел. бокал за кафе/чај, мини фрижидер, сеф. Хотелот нуди: ресторани и барови, базени. LIGHT ALL INCLUSIVE CONCEPT : појадок во ресторанот The Olive Tree, сет мени за ручек во ресторанот The Olive Tree, вечера во ресторанот The Olive Tree, една бесплатна чаша вино или пиво, сервирани за време на ручекот и вечерата, еден бесплатен безалкохолен пијалок за време на ручекот и вечерата, лимитиран чај или кафе по ручекот и вечерата.

 

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

·        Авиобилет Софија – Акаба – Софија со чартер на Bulgarian Air Charter;

·        Чекиран багаж 20 кг и 5 кг рачен багаж;

·        Трансфер аеродром – хотел – аеродром со климатизиран автобус;.

·        7 ноќевања на база LIGHT ALL INCLUSIVE

·       Претставник на бугарски јазик.

СЛИКИ И УСЛОВИ

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

·        Авиобилет Софија – Акаба – Софија со чартер на Bulgarian Air Charter;

·        Чекиран багаж 20 кг и 5 кг рачен багаж;

·        Трансфер аеродром – хотел – аеродром со климатизиран автобус;.

·        7 ноќевања на база LIGHT ALL INCLUSIVE

·       Претставник на бугарски јазик.

 

 

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

·        PCR тестови потребни за влез во Бугарија/Јордан (за сите над 5 год) и враќање во Бугарија/Македонија (за сите над 12 год)

·        Влезна виза за Јордан

·        Авио такси за гориво – доколку има зголемување на цената – се објавува 21 ден пред поаѓање

·        Бакшиши за време на патувањето – се движат околу 5 $ по лице на ден

·        Задолжително патничко осигурување без франшиза и со ковид покритие

 

 

РЕД НА ЛЕТАЊЕ: подложно на измени

Лет од Софија 09:00 ч. /  Пристигнува во Акаба 12:00 ч. (локални времиња)

Лет од Акаба 12:00 ч. /  Пристигнува во Софија 15:15 ч. (локално време)

Трансфер аеродром – хотел – аеродром:
30 минути по правец со автобус.

 

За валидна резервација е потребна уплата од мин 30% од вкупната сума. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 30 дена пред поаѓање. Плаќањето е во денари по курс 1 еур=62 ден. Цените се валидни за плаќање во готово или на сметка на Арт оф Травел.

 

ПОЛИТИКА НА ОТКАЖУВАЊЕ

До 24 часа по резервација без пенали

До 30 дена пред поаѓање 10% пенали

До 21 дена пред поаѓање 50% пенали

Под 21 ден пред поаѓање 100% пенали

 

НАПОМЕНА:

Пасошот треба да е со важност мин 6 месеци од денот на влезот во Јордан. Исто така пасошот треба да има мин една празна страница за јорданска виза.

За децата под 18 год, доколку патуваат со еден родител во Јордан, потребна е заверена дозвола од другиот родител – оригинал и фотокопија.

Цените не вклучуваат влезници, разни такси и сл.

 

COVID – 19

За влез во Јордан задолжителен е PCR тест не постар од 72 часа, и важи и за вакцинирани и за невакцинирани над 5+ години.

Вакцинирани патници:
Патниците треба да посетат https://www.visitjordan.gov.jo портал пред поаѓање, да пополнат формулар, да приложат сертификат дека се вакцинирани и да добијат бесплатен QR код. QR кодот е задолжителен за влез во авион и на аеродромот во Акаба. Не е потребен дополнителен тест при пристигнување во Акаба. Малолетни деца со двата вакцинирани родители, не подлежат на дополнително тестирање и не треба да имаат сертификат за вакцинација.

Невакцинирани патници:
Патниците кои не се вакцинирани или примиле само прва доза вакцина, треба да посетат https://www.visitjordan.gov.jo портал пред поаѓање, да пополнат неопходен формулар, да прикачат негативен PCR тест и да добијат QR код со сума од 28 JOD (40 USD), платена со платежна картичка. QR кодот е задолжителен пред влез во авион, при чекирање и на аеродромот во Акаба. PCR тестот е задолжителен во Акаба, за сите патници, кои не се вакцинирани или имаат примено само прва доза вакцина. Платената сума пред поаѓање – 28 JOD (40 USD) на порталот https://www.visitjordan.gov.jo е всушност – цената на тестот во Акаба.

 

  Мин 20 пријавени лица

Барање за резервација

Слични понуди

NAIAS Hotel *** – Hanioti, Kassandra

KOSTAS – Kalithea, Kassandra

SIRMATENIA – Sarti, Sitonija

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright document.write(new Date().getFullYear()); Art of Travel