Hotel Halkidiki Palace **** - Hanioti / Polihrono, Kassandra

ЛЕТО 2021

Услуга

BВ / HB

Оддалеченост од плажа

350 метри

Грција

Халкидики>Касандра>Хотели

Hotel Halkidiki Palace се наоѓа на благо возвишение, во пријатно опкружување, помеѓу Полихроно и Ханиоти. Од камчесто-песочната плажа е оддалечен 350 м. Хотелот нуди: бесплатен интернет на јавните површини, базен, паркинг, 2 бара, ресторан, пинг понг, мини голф и шах 

Во понуда се 38 соби: Doubles Twin Bed & Triples (~20 m2), опремени со: клима уред, LCD TV, телефон, бежичен интернет, сателитска ТВ, мини фрижидер, сеф, балкон.

ГАЛЕРИЈА / ИНФО

За валидна резервација е потребна уплата од мин. 30% од вкупната сума, во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 денари. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 21 ден пред поаѓање.

*Такса за престој не е вклучена во цената и се плаќа на лице место, на рецепција. Висината зависи од категоризација на објектот.

 

2021
More than 14 days prior to arrival = no penalty
For cancellation from 13 to 4 days prior to arrival = 50% of total stay
For cancellation from 3 to 1 days prior to arrival =100% of total stay
Non – Show or premature departure results in a cancellation charge of 100% of the entire

БАРАЊЕ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА

Можеби ќе Ви се допадне

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel