Grecotel Egnatia Grand Hotel **** - Alexandropolis, Tracia

ЛЕТО 2019

Услуга

HB

Оддалеченост од плажа

На плажа

Грција

Тракија>Тракија

ЦЕНИТЕ СЕ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.10.2019

Grecotel Egnatia Grand Hotel 4* е во непосредна близина на центарот на Александрополис (500 m), 300 km од Солун, 138 km од Кавала. Сместен е на самиот морски брег, со песочно – камчеста плажа, каде се лежалките и чадорите бесплатни. Комплексот се состои од помали објекти, на пространа територија, со приватна плажа. Нуди удобни соби, 2 ресторани, 2 бара,  2 базени со морска вода, детски базен, Спа центар (турска бања и сауна бесплатно, внатрешен базен) , фитнес центар бесплатно, паркинг, добра услуга. За најмалите тука е и мини клуб, 2 детски базена со морска вода, бебешко креветче бесплатно, како и детско мени, а чување на деца со доплата и на барање на лице место. 

 

Вкупно се во понуда 105 соби: Singles & Doubles Superior Sea View (~24 m2), Singles & Doubles Deluxe Sea View (~30 m2), Junior Suites (~44 m2), Suites (~45 m2), Suites Executive (~50 m2). Сите соби имаат: ТВ, мини бар (во апартманите), телефон, сеф, бежичен интернет, фен, балкон.

 

*Прилагоден за лица со инвалидитет!

ЦЕНОВНИК ЛЕТО 2019

 

*Хотелот го задржува правото на измена на цени без претходно известување!

СЛИКИ И УСЛОВИ

За резервација е потребна уплата од 50% од вкупната сума. Останатиот дел се доплаќа 21 ден пред поаѓање.

Таксата за престој се плаќа на лице место

Плаќањето е во денари по курс 1 еур = 62 ден

Побарај понуда

Можеби ќе Ви се допадне

Kika – Sivota, Jonski Breg

Grand Bleu Hotel *** – Eretria

Ilion Spa Hotel **+ – Edipsos

Sea Level Hotel **** – Polihrono, Kassandra

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel