Hotel Grand & Spa **** - Kopaonik /centar/

ЗИМА 2019 / 2020 КОПАОНИК

Услуга

HB

Оддалеченост од центарот

Центар
ski in ski out

Србија

Копаоник

ДЕКЕМВРИСКИ ПАКЕТИ – 10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 15.10.2019 НА УСЛУГА НОЌЕВАЊЕ

ЦЕНОВНИК ЗИМА 2020 – 15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.10.2019 НА УСЛУГА НОЌЕВАЊЕ

ЦЕНОВНИК SKI OPENING – ПАКЕТИ 4 ДЕНА/3НОЌИ

Hotel Grand & Spa **** е еден од најлуксузните хотели на Копаоник. Изграден 1981 год. како Хотел Караван, од година во година добивал се посовремен изглед и пружал се поквалитетна услуга, за да 2012-та год. стане Grand Hotel & Spa, кога е потполно реновиран и опремен по највисоките хотелски стандарди. Постоечки спа центар е реновиран и проширен, а изградбата на надворешниот базен со џакузи, кој е со топла врска со затворениот базен е најново во спа понуда на хотел Гранд. Во декември 2015 год. Grand & Spa добил потполно нов блок со повеќе од 70 соби и апартмани, реновиран конгресен центар со 3 комплетно опремени сали. 2017-та год. се комплетно реновирани и проширени сите соби. Hotel Grand e отворен во текот на целата година… Вкупно се во понуда 171 соба, 28 фамилијарни соби, 20 премиум апартмани, 1 executive апартман, 2 председателски апартмани. Од останатите содржини тука се: пансионски ресторан, Forest- аперитив бар со камин, Havana бар со кубанска музика, отворен базен, бар покрај базенот, ресторан и пицерија и слаткарница Garden, конференциски сали, Shopping центар, Beauty салон, педикир & маникир салон, фризерски салон, соларијум, VIP wellness & spa, Grand Oaza Spa & Wellness центар на 1.800 m2: затворен базен со димензии 18x9m, соблекувална (ормарче, бањарка, папучи, пешкир), хидро-термо када (со доплата), релакс зона, Сауна свет – инфраред, финска, руска бања, тропски дождови, амам, амфитеатар сауна, арома-парна бања, солено-ледена пештера, kneipp, теретана, џакузи на отворено и отворен базен, сала за пилатес и аеробик, два затворени кошаркашки терена, два затворени одбојкарски терена, еден затворен тениски терен, сквош терени, пинг понг, тениски терени на отворено и кошаркашки терени на отворено, сала за куглање со 8 патеки и кафетерија, компјутерска игрална, билијар, детска игрална, бежичен интернет, банка и менувачница, ски остава, паркинг на отворено /со ограничен капацитет/, терени за ракомет и мал фудбал на отворено и затворено.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ГАЛЕРИЈА

*Бројот на собите на попуст е ограничен. Попустот се пресметува на услуга ноќевање /11,5 еур по лице на ден/.

**3. и 4. лице на помошен кревет во супериор или супериор + соба остваруваат 20% попуст.

 

Специјални погодности:

Можност на купување на ски пас во хотелот
Попуст 20% на пакетите на ski или snowobard школи
Попуст 10% на изнајмување на опрема во хотелот
Попуст 10% на SkiDoo Авантура (возење со моторни санки)
 

Цената вклучува:

Сместување на база полупансион (појадок и вечера – шведска маса)
Специјална божиќна вечера (25.12.2019)
Неограничено користење на содржините на Grand Oaza Spa & Wellness центар на 1.800m2: затворен базен со димензии 18x9m, соблекувална (ормарче, бањарка, папучи, пешкир), релакс зона, Сауна свет – инфраред, финска, руска бања, тропски дождови, амам, солено-ледена пештера, kneipp, тепидариум; теретана
Користење на отворен базен и џакузи со топла вода и поглед на ски патеки
Програма за деца од 3 – 12 год. – анимација со професионална грижа во детски клуб од 10:00-16:00h
бежичен интернет
хотелско осигурување
користење на ски остава
 

Услови

Дете 2-12 год. со 2 возрасни, бесплатно во заеднички кревет, 50% попуст доколку користи засебен кревет
3. и 4. возрасно лице 20% попуст во 1/3 standard, 1/3 superior, 1/3 superior +, 1/4 superior и 1/4  superior + соби

Цената не вклучува /задолжителна доплата со резервација/:

·         Такса за престој – 1 еур по лице на ден возрасни, 0,5 еур на ден деца од 7 -15 год, деца од 0 – 7 год. не плаќаат

 

За валидна резервација е потребна уплата од мин. 50% /доколку се користи попуст/ или 30% /без попуст/. Останатиот дел се доплаќа мин 20 дена пред поаѓање. Плаќањето е во денари по курс 1 еур = 62 ден.

 

Политика на откажување:

Ваша резервација е валидна до полноќ на денот на пристигнување.

За резервации направени по 01.10.2019
• 40% пенали 29-15 дена пред
• 90% пенали 14-8 дена пред
• 100% пенали 7-0 пред и во случај на no show.
• во случај на предвремено напуштање на хотелот се наплаќа полна резервирана сума

За резервации направени со “early booking” , во период од 01.08. 2019 – 30.09.2019
• 60% пенали од времето на потврдување до 15 дена пред поаѓање
• 90% пенали 14-8 дена пред
• 100% пенали 7-0 дена пред и во случај на no show.

• во случај на предвремено напуштање на хотелот се наплаќа полна резервирана сума

*Бројот на собите на попуст е ограничен. Попустот се пресметува на услуга ноќевање /11,5 еур по лице на ден/.

**3. и 4. лице на помошен кревет во супериор или супериор + соба остваруваат 20% попуст.

 

           СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА за период од 15.03.2020 – 12.04.2020
           Деца од 2-12 год. со 2 возрасни, 1. дете гратис сместување на заеднички кревет, 2. дете 50% попуст на засебен кревет

 

Цената вклучува:

Сместување на база полупансион (појадок и вечера – шведска маса)
Специјална божиќна вечера (25.12.2019, 07.01.2020)
Неограничено користење на содржините на Grand Oaza Spa & Wellness центар на 1.800m2: затворен базен со димензии 18x9m, соблекувална (ормарче, бањарка, папучи, пешкир), релакс зона, Сауна свет – инфраред, финска, руска бања, тропски дождови, амам, солено-ледена пештера, kneipp, тепидариум; теретана
Користење на отворен базен и џакузи со топла вода и поглед на ски патеки
бежичен интернет
користење на ски остава

Дополнителни погодности за гостите во апартманите:

 • Check in во соба, сет за добредојде (овошје, вода, вино), коктел за добредојде, личен concierge 24h, средување соба за лека ноќ, „Лека ноќ“ за најмладите: (плазма шејк за слатки соништа), Grand сет за добро утро: (кафе, весник, списанија, свежо цеден сок), луксузен Bogner сет козметика, детска сет козметика, можност за појадок во соба, можност за масажа во соба, опрема за бебиња на барање (пулт за пресоблекување, кадичка, греач за шишенца, бокал за топла вода), express check out.

Услови

 

 • дете од 0 – 2 год со 2 возрасни на заеднички кревет бесплатно сместување во 1/2 standard соба, 1/2 superior соба и 1/2 superior+

соба

 • дете од 2 – 7 год со 2 возрасни на заеднички кревет 50% попуст во 1/2 standard соба, 1/2 superior соба и 1/2 superior+ соба
 • дете од 2 – 12 год на засебен кревет 30% попуст (со мин. 1 возрасен)
 • две деца од 2 – 12 год со 2 возрасни – секое дете  50% попуст во 1/3 standard соба, 1/3 family соба, 1/3 superior
 • две деца од 2 – 12 год со 2 возрасни – секое дете 30% попуст во 1/4 family соба, 1/4 superior+ соба
 • три деца од 2 – 12 год со 2 возрасни – секое дете 30% попуст во 1/5 family соба
 • 3. и 4. возрасно лице – 20% попуст во 1/3 standard, 1/3 superior, 1/3 superior+, 1/4 superior и 1/4 superior + соба
 • Доколку 2 возрасни користат 1/3 family соба, 1/3 superior или 1/3 superior+ соба – доплата 20% по лице од цената на типот на собата

 

Доплата на лице место /опционално/

 • Програм за деца од 3 – 12 год. –  анимација со професионална грижа во детски клуб  – 6 дена во текот на смената 10.00-16.00 h (денот на прие се сметаат – доплата 1.200,00 din. на ден по дете
 • Јога, пилатес, аеробик, аквабик, личен тренер, фитнес тренинг
 • Јавен паркинг, јавна гаража

 

          Доплата со резервација или на лице место (опционо):

 • ски и сноуборд школа – 6, 5, 3 или 2 дена
 • бебешко креветче 5.00 € на ноќ
 • Нова година

 – за резервација до 01.12.2019 – свечена вечера на 31.12.2019 со музичка програма. VIP зона 180 €; I зона 135 €; II зона 117 €; деца од 0-7 год. бесплатно; деца од 7-12 год. 50% попуст

– цени од 01.12.2019 – VIP зона 200 €; I зона 150 €; II зона 130 €; деца од 0-7 год бесплатно; деца од 7-12 год. 50% попуст

 

Цената не вклучува /задолжителна доплата со резервација/:

 • Такса за престој – 1 еур по лице на ден возрасни, 0,5 еур на ден деца од 7 -15 год, деца од 0 – 7 год. не плаќаат

 

За валидна резервација е потребна уплата од мин. 50% /доколку се користи попуст/ или 30% /без попуст/. Останатиот дел се доплаќа мин 20 дена пред поаѓање. Плаќањето е во денари по курс 1 еур = 62 ден.

 

Политика на откажување:

Ваша резервација е валидна до полноќ на денот на пристигнување.

За резервации направени по 01.10.2019
• 40% пенали 29-15 дена пред
• 90% пенали 14-8 дена пред
• 100% пенали 7-0 пред и во случај на no show.
• во случај на предвремено напуштање на хотелот се наплаќа полна резервирана сума

За резервации направени со “early booking” , во период од 01.08. 2019 – 30.09.2019
• 60% пенали од времето на потврдување до 15 дена пред поаѓање
• 90% пенали 14-8 дена пред
• 100% пенали 7-0 дена пред и во случај на no show.

• во случај на предвремено напуштање на хотелот се наплаќа полна резервирана сума

Побарај понуда

Можеби ќе Ви се допадне

Planinarski dom Midzor – Stara Planina

St George Ski & Holidays**** – Bansko

Hotel Golden Beach *** – Metamorfosi

Art of Travel

 • Лондонска 2/17А Скопје

 • +389 2 305 1905

 • +389 70 27 93 95

 • artoftravel.mk@gmail.com

 • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel