Hotel Festa Winter Palace ***** - Borovets

ЗИМА 2019 / 2020 БОРОВЕЦ

Услуга

Локација

600 m од гондолата
300 m до ски центарот

Bugarija

Borovec

Хотел со 5 ѕвезди, Festa Winter Palace, сместен во подножјето на планината Рила, на само неколку стотини метри о ски патеки и жичарата. Хотелот е со директен излез на ски патека.

Хотелот содржи:

 • ски остава
 • базен
 • теретана
 • спа центар
 • сончева тераса со лежалки
 • внатрешен базен
 • ноќен клуб
 • ресторан
 • бар
 • бесплатен интернет
 • паркинг со доплата
 • банкомат
 • сали за состаноци
 • сеф
 • лифт
 • рум сервис

Собите содржат:

 • купатило
 • фен
 • телефон
 • ТВ
 • мини-бар
 • балкон

*Прилагоден за лица со попречена мобилност

 

СЛИКИ И УСЛОВИ

Цената вклучува

1 ноќевање по лице на база полупансион, бесплатно користење на внатрешен базен, теретана, термо зона /парна бања, сауна, релакс зона, контраст туш/, интернет, туристичка такса

 

*За валидна резервација е потребна уплата од мин. 50% од вкупниот износ. Останатиот дел се доплаќа според условите за рана резервација, а најдоцна 21 ден пред поаѓање /за престој за Нова година месец дена пред поаѓање!/, кога нема попусти. Уплата се врши задолжително во денарска противвредност, по курс 1 еур = 62 ден.

*Во цените е вклучена туристичката такса.

Барање за резервација

Можеби ќе Ви се допадне

Hotel Lavina **** – Jahorina

Hotel Trinity Residence 4* & Apartments 3* – Bansko

Astir Palace **** – Laganas, Zakintos

Simantro Beach Hotel *****– Akti Sani

Art of Travel

 • Лондонска 2/17А Скопје

 • +389 2 305 1905

 • +389 70 27 93 95

 • artoftravel.mk@gmail.com

 • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel