Hotel Festa Winter Palace ***** - Borovets

ЗИМА 2022/2023

Услуга

BB
Доплата за HВ

Локација

600 m од гондолата
300 m до ски центарот

Bugarija

Borovec

Хотел со 5 ѕвезди, Festa Winter Palace, сместен во подножјето на планината Рила, на само неколку стотини метри од ски патеки и жичарата. Хотелот е со директен излез на ски патека.

Хотелот содржи: ски остава, базен, теретана, спа центар, сончева тераса со лежалки, внатрешен базен, ноќен клуб, ресторан, бар, бесплатен интернет, паркинг со доплата, банкомат, сали за состаноци, сеф, лифт, рум сервис. Собите содржат: купатило, фен, телефон, ТВ, мини-бар, балкон

*Прилагоден за лица со попречена мобилност

СЛИКИ И УСЛОВИ

Цената вклучува

1 ноќевање по лице со вклучен појадок, бесплатно користење на внатрешен базен, теретана, сауна, парна бања, релакс соба, контраст тушеви, трансфер до ски лифтот /распоред на рецепција/, интернет, паркинг, туристичка такса

 

За валидна резервација е потребна уплата од мин 50% од вкупната сума. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 15 дена пред поаѓање, за Нова година 25 дена пред поаѓање. Плаќањето е во денари по курс 1 еур=62 ден.

Можеби ќе Ви се допадне

JANIS – Neos Marmaras, Sithonia

CHRISTINA VILLAGE – Nea Vrasna, Strimonikos

ANTI 2 – Polihrono, Kassandra

TAKIS – Asprovalta, Strimonikos

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright Art of Travel