DoubleTree by Hilton Hotel ***** - Aqaba, Jordan

Пролет / есен 2022 - Поаѓање од Софија

Услуга

Light All inclusive

Оддалеченост од плажа

400 метри

Jordan

Aqaba

Light All Inclusive concept – вклучува лимитирани пијалоци за време на појадокот, ручекот и вечерата.

DoubleTree by Hilton Hotel Aqaba се наоѓа во срцето на заливот на Акаба, на пет минути од центарот на градот и во непосредна близина на паркот во Акаба. Најблиските плажи се Al-Ghandour и Movenpick и до нив нуди директен шатл. Хотелот нуди: 24 часовна рецепција, барови, ресторан, базен, соби за пушачи, Wi Fi во собите и фоајето, билијар. Соби: Wi Fi, LED телевизор. Дополнително легло или бебешко креветче на барање. Собите се чистат секојдневно.

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

·        Авиобилет Софија – Акаба – Софија со чартер на Bulgarian Air Charter;

·        Чекиран багаж 20 кг и 5 кг рачен багаж;

·        Трансфер аеродром – хотел – аеродром со климатизиран автобус;.

·        7 ноќевања на база LIGHT ALL Inclusive или ноќевање со појадок

·       Претставник на бугарски јазик.

СЛИКИ И УСЛОВИ

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

·        Авиобилет Софија – Акаба – Софија со чартер на Bulgarian Air Charter;

·        Чекиран багаж 20 кг и 5 кг рачен багаж;

·        Трансфер аеродром – хотел – аеродром со климатизиран автобус;.

·        7 ноќевања на база LIGHT ALL Inclusive или ноќевање со појадок

·       Претставник на бугарски јазик.

 

 

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

·        PCR тестови потребни за влез во Бугарија/Јордан (за сите над 5 год) и враќање во Бугарија/Македонија (за сите над 12 год)

·        Влезна виза за Јордан

·        Авио такси за гориво – доколку има зголемување на цената – се објавува 21 ден пред поаѓање

·        Бакшиши за време на патувањето – се движат околу 1 -3 $ по лице на ден

·        Задолжително патничко осигурување без франшиза и со ковид покритие

 

РЕД НА ЛЕТАЊЕ: подложно на измени

Лет од Софија 09:00 ч. /  Пристигнува во Акаба 12:00 ч. (локални времиња)

Лет од Акаба 12:00 ч. /  Пристигнува во Софија 15:15 ч. (локално време)

Трансфер аеродром – хотел – аеродром:
30 минути по правец со автобус.

 

За валидна резервација е потребна уплата од мин 30% од вкупната сума. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 30 дена пред поаѓање. Плаќањето е во денари по курс 1 еур=62 ден. Цените се валидни за плаќање во готово или на сметка на Арт оф Травел.

ПОЛИТИКА НА ОТКАЖУВАЊЕ

До 24 часа по резервација без пенали

До 30 дена пред поаѓање 10% пенали

До 21 ден пред поаѓање 40% пенали

Под 21 ден пред поаѓање 100% пенали

 

НАПОМЕНА:

Пасошот треба да е со важност мин 6 месеци од денот на влезот во Јордан. Исто така пасошот треба да има мин една празна страница за јорданска виза.

За децата под 18 год, доколку патуваат со еден родител во Јордан, потребна е заверена дозвола од другиот родител – оригинал и фотокопија.

Цените не вклучуваат влезници, разни такси и сл.

 

Барање за резервација

Слични понуди

VRAHOS BEACH – Vrahos, Ionian coast

PORTO NIKITI BLUE GREEN – Nikiti, Sithonia

PAVLINA BEACH Hotel **** – Niforeika, Ahaia-Peloponnese

STAVRULA GARDEN 2 – Sarti, Sithonia

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright document.write(new Date().getFullYear()); Art of Travel