Corfu Senses Hotel *** - Agios Ioanis Peristeron, Corfu

ЛЕТО 2021

Услуга

BB / HB / FB

Оддалеченост од плажа

0 m

Грција

Острови>Крф

Corfu Senses 3* е на 5 km од Беницес и Мораитика, 17 km oд градот Крф. Опкружен со зеленило, сместен во прва линија, со комфорни и едноставни соби, ресторан, барови, паркинг, бежичен интернет бесплатен а интернет кат со доплата и базен, пинг понг, билијар со доплата, анимација два пати неделно, сеф на рецепција со доплата, е добар избор за економичен и релаксирачки одмор. Хотелската плажа е песочно-камчеста со бесплатни лежалки и чадори, а пешкирите за плажа се со депозит. На 5 мин. од хотелот се таверни, продавници, кафетерии, барови.

Вкупно се во понуда 84 соби: Twin Rooms (~18 m2), Family Rooms (~26 m2). Опремени се со: клима, фрижидер, телефон, фен (на рецепција -на барање), сателитска ТВ, балкон. Дополнителен кревет – софа/стандарден/на расклопување. Собите се чистат 6 пати неделно /освен во неделата/. Постелнина се менува 3 пати неделно а пешкирите се менуваат 6 пати неделно.

ГАЛЕРИЈА / ИНФО

За валидна резервација е потребна уплата од мин. 30% од вкупната сума. Останатиот дел се доплаќа 21 ден пред поаѓање.

Таксата за престој се плаќа на лице место

Плаќањето е во денари по курс 1 еур = 62 ден

БАРАЊЕ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА

Можеби ќе Ви се допадне

Sea Level Hotel **** – Polihrono, Kassandra

Hotel Festa Winter Palace 5* – Borovets

Hotel Trinity Residence 4* & Apartments 3* – Bansko

FLOWER House & Bungalows – Toroni, Sithonia

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel