Corfu Residence Hotel **** - Nissaki, Corfu

ЛЕТО 2020

Услуга

BB / НВ / All

Оддалеченост од плажа

500 m

Грција

Острови>Крф

ЦЕНИТЕ СЕ СО ВКАЛКУЛИРАНИ 10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.01.2020

Се наоѓа во местото Нисаки, оддалечено 23 km од градот Крф. Хотелот е делумно реновиран 2018 год. Хотелот е сместен на брдото, а го карактеризираат просторни соби и квалитетна услуга. Плажата со ситни камчиња е на 500 м од хотелот, а лежалките и чадорите се со доплата.

Вкупно во понуда се 100 соби: Doubles Economy (~25 m2), Doubles GV/SV (~25-30 m2), Apartments Type A GV/SV (~50 m2), Apartments Type A Economy (~50 m2), Apartments Type B GV/SV (~62 m2), Apartments Type B Economy (~62 m2). Опремени се со: клима уред, сателитска ТВ, телефон, мини фрижидер, сеф, бежичен интернет, фен, балкон. Економи соби се без дефиниран поглед и на разни позиции во хотелот. 

Хотелските содржини: теретана, џакузи со доплата, бежичен интернет на јавни површини, базен, паркинг, ресторан, бар, билијар.

ГАЛЕРИЈА / ИНФО

За валидна резервација е потребна уплата од мин. 50% од вкупната сума, во денарска противвредност по курс 1 еур=62 ден. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 30 дена пред поаѓање.Такса за престој се плаќа на лице место, при влез во хотелот, според категоризација на објектот. 

Барање за резервација

Можеби ќе Ви се допадне

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel