Hotel Club A *** - Kopaonik /centar/

ЗИМА 2020 / 2021 КОПАОНИК

Услуга

HB

Оддалеченост од центарот

Во центарот
200 м од ски лифтот

Србија

Копаоник

10% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ОД 17.01-30.01.2021

*САМО НА УСЛУГА НОЌЕВАЊЕ

*МИН. ПРЕСТОЈ 4 НОЌЕВАЊА

Hotel CLUB A *** e хотел со автентичен шарм на планински амбиент, сместен на само 200 м од центарот, на 1.750 м надморска височина. До хотелот се стигнува лесно со автомобил, а автобуската станица е на само 50 м оддалеченост. Ресторанот на хотелот нуди автентична национална кујна. Собите /вкупно 91/ се опремени со телевизори со сателитски програми, телефон, сеф, бежичен интернет и мини бар. Хотелот нуди ресторан, таверна, пиано бар, мала конференциска сала со капацитет до места, затворен базен, џакузи, сауна, фризерски салон, салон за масажа, бесплатен бежичен интернет, бифе ресторан, а ла карт ресторан, аперитив бар, игрална за деца со професионален аниматор во зимските месеци, паркинг и ски остава.

 

  • Пријавување е по 14:00ч, а одјавување до 10:30ч

ГАЛЕРИЈА

Цената вклучува:

  • Бежичен интернет во собите и во јавните простории
  • Користење на спа центарот

 

Цената не вклучува:

  • Такса за престој, се плаќа со резервација: 1 еур на ден возрасни, деца до 7 год не плаќаат, деца од 7-15 год 0,5 еур на ден
  • Паркинг 500 дин на ден /се плаќа на лице место/

 

Влез во собите е по 14ч, а напуштање до 10:30ч.

 

Политика на откажување:

Од потврдување на резервација до 14 дена пред поаѓање 40%

Од 14 дена до 0 дена пред доаѓање 100%

Non show 100% пенали

За напуштање на хотелот за време на престојот од било која причина, преостанатиот неискористен дел не се враќа

 

За валидна резервација е потребна уплата од 40% од вкупната сума, во денарска противввредност, по курс 1 еур = 62 ден. Останатиот дел се доплаќа 20 дена пред поаѓање.

 

Во случај на затворање на границите поради пандемијата или прогласување на вонредна состојба во округот Рашка, патниците со веќе потврдени и платени резервации имаат право на измена на датумот според расположивоста или побарување на паричните средства (минусирани за реалните банкарски и административни трошоци)

Барање за резервација

Можеби ќе Ви се допадне

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel