Hotel Club A *** - Kopaonik /centar/

ЗИМА 2021 / 2022

Услуга

HB

Оддалеченост од центарот

Во центарот
200 м од ски лифтот

Србија

Копаоник

10% ПОПУСТ ЗА 30% УПЛАТА СО РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.10.2021

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА ПРЕСТОЈ ОД 12.12 – 17.12.2021

Hotel CLUB A *** e хотел со автентичен шарм на планински амбиент, сместен на само 200 м од центарот, на 1.750 м надморска височина. До хотелот се стигнува лесно со автомобил, а автобуската станица е на само 50 м оддалеченост. Ресторанот на хотелот нуди автентична национална кујна. Собите /вкупно 91/ се опремени со телевизори со сателитски програми, телефон, сеф, бежичен интернет и мини бар. Хотелот нуди ресторан, таверна, пиано бар, мала конференциска сала со капацитет до места, затворен базен, џакузи, сауна, фризерски салон, салон за масажа, бесплатен бежичен интернет, бифе ресторан, а ла карт ресторан, аперитив бар, игрална за деца со професионален аниматор во зимските месеци, паркинг и ски остава.

 

  • Пријавување е по 14:00ч, а одјавување до 10:30ч

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА 

ПРЕСТОЈ ОД 12.12 – 17.12.2021

45 еур цена по лице во 1/2 и 1/3 соба / полупансион

63 еур цена по лице во 1/1 соба / полупансион

*мин 3 ноќевања!

 

ЦЕНОВНИК ЗИМА 2021/2022

 

ЦЕНОВНИК ЗА ПОКРАТОК ПРЕСТОЈ

Резервација на барање – исклучиво на 7 дена пред термин

Во цената е вклучено:
– Појадок и вечера ( шведска маса)
– Wi-Fi низ цел хотел
– Користење на спа центар (внатрешен базен, сауна, џакузи)

 

Во цената не е вклучено:
– Туристичка такса 1€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години 0,60€ по лице на ден; Деца до 7 години ГРАТИС (се плаќа во агенција)
– Надворешен паркинг 5€ по кола на ден (се наплаќа на лице место – резервација не е дозволена)

 

Услови за деца:
– Деца до 4 години ГРАТИС во присуство на 2 возрасни лица;
– Деца 4-7 години доколку користи заедничко легло со родители 50% попуст
– Деца 4-12 години доколку користат сопствено легло со еден или двајца возрасни 30% попуст;

ГАЛЕРИЈА

Влез во собите е по 14ч, а напуштање до 10:30ч.

Политика за откажување:
– Отказ или промена на термин се смета за валидна исклучиво кога се доставува во писмена форма;
-30% од вкупната вредност на резервација ќе биде наплатена доколку се откаже од моментот на правење на резервација до 14 дена пред почетокот на аранжманот;
-100% од вкушната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервацијата во перод 14-0 дена пред почетокот на аранжманот;
– Во случај гостинот да си замине порано од предвиден термин или не пристигне во хотелот на резервиран термин ке биде наплатен целиот износ;

Ковид политика:

Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај:

-Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)

-Затварање на граници

 

За валидна резервација е потребна уплата од мин 30% од вкупната сума. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 15 дена пред поаѓање. Плаќањето е во денари по курс 1 еур=62 ден.

Барање за резервација

Можеби ќе Ви се допадне

NATASA 1 – Hanioti, Kassandra

Karavia Lux Inn Apartments – Afissos – Pilion

ANA – Nei Pori, Pieria

Chris – Pefkohori, Kassandra

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel