Aparthotel Belvedere Holiday Club **** - Bansko

ЗИМА 2022 / 2023

Услуга

НВ

Локација

300 м од гондолата

Bugarija

Bansko

7=6, 10=9, 14=12 АКЦИЈА ГРАТИС НОЌ ВАЖИ ЗА ПЕРИОД НА ПРЕСТОЈ ОД 19.12-25.12.2022, 09.03-01.04.2023 И 03.01-08.03.2023

Комлексот се состои од 3 згради, во непосредна близина на трговски центар. Комплексот Belvedere Holiday Club се наоѓа на само неколку чекори од гондолата, до каде што во зимскиот период нуди трансфер за своите гости. Од содржините во понуда се: отворениот базен со делот за децата и џакузи, затворениот базен, паркинг и бежичен интернет.

Сите апартмани имаат балкон, купатило, кујна, трпезарија и ТВ со кабловски канали и ДВД плејер.

Од останатите содржини тука се и фудбалско игралиште и мал кошаркарски терен, кои што се бесплатни за гостите, како и фитнес центар. 

*Доплата за новогодишна вечера задолжителна – возрасни 79 еур, деца од 6-12 год 39 еур, деца до неполни 6 год бесплатно

СЛИКИ И УСЛОВИ

Цената вклучува:

1  ноќевање на база полупансион, користење на внатрешен базен, фитнес, финска и инфрацрвена сауна, парна и турска бања, Wi-Fi,  ски остава за сопствена опрема, паркинг, shuttle bus трансфер до гондолата (распоред на рецепција), туристичка такса

 

*За валидна резервација е потребна уплата од мин. 50% од вкупниот износ. Останатиот дел се доплаќа според условите за рана резервација, а најдоцна 21 ден пред поаѓање /за престој за Нова година месец дена пред поаѓање!/, кога нема попусти. Уплата се врши задолжително во денарска противвредност, по курс 1 еур = 62 ден.

*Во цените е вклучена туристичката такса.

Барање за резервација

Слични понуди

STRAND BEACH&GOLF Resort Taba Heights ***** – Teba

SAN PANTELEIMON **** – Platamonas, Pieria

Cettia Beach Resort **** – Marmaris

EXOTICA Hotel&Spa **** – Kalamaki, Zakintos

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright Art of Travel