Bomo Bellagio Hotel *** - Fourka, Kassandra

ЛЕТО 2021

Услуга

All inclusive

Оддалеченост од плажа

400 m

Грција

Халкидики>Касандра>Хотели

ЦЕНИТЕ СЕ СО ПРЕСМЕТАНИ 10-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.04.2021

Мал хотел со едноставен стил, голем надворешен базен, ресторан, бар, детски базен, тениски терен, интернет, паркинг, песочна плажа на 400м од хотелот, детско игралиште, бесплатно бебешко креветче, терен за кошарка. Идеален за економичен семеен одмор.  Се наоѓа 500 m од Скала Фурка. Изграден во традиционален стил на површина од 1 ha. Составен од главната зграда и 5 депанданси.  Вкупно 84 соби: Doubles & Twins & Triples (~20 m2), Family Room (~30-35 m2). Во собите: клима со индивидуален регулатор на температура, сателитска ТВ, телефон, мини фрижидер, туш када, фен (на барање на рецепција), сеф (на барање, со доплата), бесплатен бежичен интернет, балкон. Пегла и ел. бокал на барање на рецепција. Помошен кревет стандарден или на расклопување. Секојдневно чистење на собите. Промена на постелнина на 3 дена. Не е дозволено внесување на храна и пијалоци купени надвор од хотелот, како ни јадење на храната која не е хотелска во ресторанот и барот покрај базенот.

ГАЛЕРИЈА / ИНФО

За валидна резервација е потребна уплата од мин. 30% од вкупната сума, во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 денари. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 30 ден пред поаѓање.

*Такса за престој не е вклучена во цената и се плаќа на лице место, на рецепција. Висината зависи од категоризација на објектот.

 

More than 21 days prior to arrival = no penalty
For cancellation 20-15 days prior to arrival = 50% of total stay
For cancellation 14 to 1 days prior to arrival =100% of total stay (applies to all no-show bookings)

Барање за резервација

Можеби ќе Ви се допадне

Apart-hotel Mont Blanc – Bansko

Klelia Beach **** – Kalamaki, Zakintos

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel