Hotel Babin Zub ** - Stara Planina

ЗИМА 2020 / 2021

Услуга

ВВ / НВ / FB

Оддалеченост од ски лифт

Црн Врв
Во непосредна близина на скијалиштето

Србија

Стара Планина

Хотелот се наоѓа на Црн Врв во близина на скијалиштето. Располага со бежичен интернет во целиот објект и ски остава. Сместен во густа букова шума, до планинарскиот дом Бабин Зуб и под истоимениот врв, по кој го добил името, на надморска височина од 1.577 m, и на 8 km оддалеченост од највисокиот врв на Стара Планина, Миџор. Изграден е 2000 год. 

Хотелски содржини: рецепција, ресторан, свечена сала, ски остава, WIFI, ТВ и камин сала, терен за одбојка и кошарка /преку лето/.

Вкупна понуда на сместувачки капацитети е 60 легла во 1/2, 1/2+1 и 1/3 соби. Сите соби се со купатило и ТВ.

Двокреветни соби, 16 м² со креветите 190 x 90 цм, lcd tv, телефон, купатило. За макс. 1-2 лица. 

Трокреветни соби, околу 20 m2 со креветите 190 x 90 цм. lcd tv, телефон, купатило. За макс. 1-3 лица.

Апартмани, околу 25 м2, француски кревет 140 х 190 цм, софа во дневна соба, тераса, лцд тв, телефон, купатило, мини бар (со доплата)

ГАЛЕРИЈА

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

Избрана услуга

Полн пансион – buffet појадок, (кафе, чај) A la carte ручек & A la carte вечера (Почеток на услуга е вечера, ручекот е крај на услугата)

Полупансион – buffet појадок, (кафе, чај) & A la carte вечера

Ноќевање со појадок – buffet појадок (кафе, чај)

бесплатен бежичен интернет

бесплатно користење на ски остава

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

туристичка такса 

хотелско осигурување 

Барање за резервација

Можеби ќе Ви се допадне

SEAGULL BEACH Resort **** – Hurgada

INTERHOTEL 4* – Sandanski

IVONA – Kokino Nero, Tesalia

MIRTO Hotel ** – Vrachos, Ionian Coast

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright Art of Travel