B Home - Limenaria, Tasos

ЛЕТО 2020

Превоз

Сопствен

Оддалеченост од плажа

400 метри

Грција

Острови>Тасос

20% ПОПУСТ ЗА УПЛАТА ДО 13.03.2020 ЗА СМЕНИТЕ ОД 23.05 – 12.06.2020

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА СО 40% АВАНС И ДОПЛАТА ДО 01.05.2020 ЗА СМЕНИТЕ ОД 23.05 – 12.06.2020

10% ПОПУСТ ЗА УПЛАТА ДО 13.03.2020 ЗА СМЕНИТЕ ОД 12.06 – 30.09.2020

5% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА СО 40% АВАНС И ДОПЛАТА ДО 01.05.2020 ЗА СМЕНИТЕ ОД 12.06 – 30.09.2020

Се наоѓа на главниот пат во Лименарија, на околу 100 m од централната крстосница, околу 200 m oд центарот и околу 400 m oд градската плажа. Куќата B Home е модерен објект, изграден пред неколку години. Со својот внатрешен и надворешен изглед и опременоста, ќе ги задоволи и најпробирливите. Куќата располага со 11 сместувачки единици, студија и апартмани, убаво опремени. Секоја сместувачка единица е опремена на свој начин и поинаква од останатите.  Сите сместувачки единици се наоѓаат на приземје и кат опремени со мини кујна, купатило со туш кабина, клима уред, LCD TV, балкони со гарнитури за седење. Собите се чистат секојдневно, а замена на постелнината и пешкирите е на три дена. Од заедничките простории тука се холот, рецепцијата, уредениот двор каде што е базенот со лежалките и чадорите, како и паркинг спроти куќата. Во близина се и супермаркет, пекарница, месарница, доктор. На околу 2 km оддалеченост е живописното место Пефкари, а на 3 km е Потос. Напомена: Во сместувачките единици е забрането приготвување на риба!

СЛИКИ И УСЛОВИ

Напомени 
  • Услови за деца во студио/ апартман • две деца до 10 г. Можат да користат еден кревет. Дете 0-3 г може да престојува без сопствен кревет.
  • – Користење на интернетот и пешкирите бесплатно.
  • Користење на клима 5 ЕУР на ден.
  • АГЕНЦИЈАТА НЕ МОЖЕ ДА ЈА ГАРАНТИРА БРЗИНАТА НА ИНТЕРНЕТОТ И НЕ Е ОДГОВОРНА ВО СЛУЧАЈ НА СЛАБИОТ СИГНАЛ И СНЕМУВАЊЕ НА ИНТЕРНЕТ ПОРАДИ ТЕХНИЧКИТЕ ПРОБЛЕМИ НА ГРЧКИТЕ ОПЕРАТОРИ.
Курс 1 еур = 62 ден

Tакса за престој во приватно смесување во Грција во висина од 0,5 ЕУР на ден по сместувачка единица (студио/апартман/дуплекс) се плаќа на лице место (на денот на влез во објектот).

За валидна резервација без попуст е потребна уплата од мин. 40% од вкупната сума во денарска противвредност по курс 1 еур=62 ден. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 20 дена пред поаѓање.

Барање за резервација

Можеби ќе Ви се допадне

RENDINA BEACH – Stavros, Strimonikos

Emerald Spa Hotel **** – Bansko

Amaronda Resort & Spa **** – Eretria, Evia

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel